Tisk knih

Od: Datum: 18.11.14 15:39 odpovědí: 5 změna: 18.11.14 23:34

Dobré poledne, mám dotaz ještě k tisku knih. Kdybych si knihy nechala vytisknout, musela bych to mít nejprve z PC vytisklé já, nebo bych jim to z pc ukázala a oni vytiskli? Nebo rukopisem (to znamená ručně napsané? ) Dík za odpovědi ..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.14 16:02

Poslala byste jim text knihy ve Wordu nebo v PDF. A oni by ho pak tiskli.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.11.14 17:09
avatar

Raději ve wordu. Nakonec to tisknou z PDF, ale pro ten tisk to musí mít správné zalomení, to dělá jejich grafik, takže ten zdroják by asi stejně museli před+ělat. Mně ho připravoval profesionální typograf, ale jinak je to jejich práce.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: klarahahnova*
Datum: 18.11.14 16:05

aha tak děkuji!

Od: host*
Datum: 18.11.14 17:16

Některé redakce chtějí text nejraději jako holý, neformátovaný text, například .txt nebo .rtf, prototože grafik, sazeč udělá sazbu sám. Pokud text dodáte už naformátovaný v .doc, má práci navíc, protože to musí opět dát do holého textu .txt a pak vysázet v nějakém programu pro tiskárnu. U technické literatury například v TeX nebo LaTeX.

Z ručně psaného rukopisu to někdo musí přepsat, což je práce navíc a je třeba ji zaplatit. Ze strojopisu nebo velmi úhledného rukopisu se dá text převést do dat pomocí tak zvaného OCR (čti ó-cé-er) programu, což stejně není ideální a je třeba ještě celý text znovu pročíst a udělat korektury. Opět práce navíc a někdo má docela dobrý výdělek.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.11.14 23:34
avatar

Dobrý rozbor. Dodám, že to odstranění formátování není většinou velký problém, jen nemá smysl pečlivě volit nadpisy, typ písma atp. Problém může být, pokud ve zdrojáku používám dělení ("měkké" dělení), kdy se při úpravách dělítko změní na tvrdý divis , od toho pak pocházejí pomlčky uprostřed řádku, se kterými se často potkáváme například v novinách, ale i jjinde.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.