Co pro mě obnáší podmínečné vyloučení?

Od: Datum: 18.11.14 10:15 odpovědí: 6 změna: 18.11.14 15:20

Ahoj, dobrý den. Mám důležitou otázku. Tři týdny jsem chyběla na střední škole. Jsem plnoletá, bydlím sama, omluvenky si píši sama. První týden, co jsem chyběla mám omluvený od sebe, druhý týden od doktorky a ten třetí opět jen od sebe. Učitelka mi vyhrožuje, že když se dnes nedostavím do školy, podá návrh na podmínečné vyloučení ze studia. Já musím dnes ale ještě na kontrolu a nestihnu do školy dorazit. Co to pro mě obnáší? Nevyhodí mě ze školy, když těch 9 dní mám omluvené jen od sebe, když podá návrh na podmíneční vyloučení? Mnohokrát děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.14 10:29
avatar

Svěř se, jsi fakt nemocný nebo se ti do školy nechce? Co si myslíš, že se naučíš, když do školy nepůjdeš? Proč vlasně do ní chodíš?

doplněno 18.11.14 10:58:

Snaž se pochopit, že kantorce je úplně jedno, jestli na škole jsi nebo ne. Jejím úkolem je naučit tě. A naučit tě nemůže, protože do školy nechodíš. Nemůže si dovolit mít ve třídě špatný průměr ve známkování. To by vypadalo, že nenaučila. Tak potřebuje donutit tě studovat, chovat se zodpovědně.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: stepeace*
Datum: 18.11.14 10:48

Nezlobte se, ale se svými zdravotními problémy se svěřovat nebudu. Do školy chodím, protože mě daný obor velice baví, jen jsem teď měla problémy. Tak díky za starost :)

Od: stepeace*
Datum: 18.11.14 11:12

To já samozřejmě chápu, ale mé známky jsou, dovolím si říct, nejlepší ve třídě :D nedostala jsem nic horšího než dvojku, ani tento rok, ani ten předchozí. Takže nevidím sebemenší důvod Vašeho souzení mé osoby. Ptala jsem se na otázku, na kterou jste mi neodpověděl a pouze mě tu soudíte. Myslím, že tímto to s Vámi ukončím. Mějte se a zkuste se zaměřit spíše na sebe. Naschle

Od: wamp®
Datum: 18.11.14 10:31
avatar

To je na pováženou,Omluvenka se akceptuje pouze od lékaře.Ale nic není ztraceno,podmínka je podmínka.Ještě jeden takový průšvih a letíš...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stepeace*
Datum: 18.11.14 10:48

Děkuji za odpověď :) :)

Datum: 18.11.14 15:20
avatar

Podle školského zákona omlouvají absenci nezletilých žáků rodiče a zletilí žáci si absenci omlouvají sami. Škola sice může požadovat potvrzení lékaře, ale pouze jako součást omluvenky.

Lékaři nikoho neomlouvají. Žádný zákon lékařům neukládá omluvenky žákům potvrzovat, což může být na některých školách problém.

První školní čtvrtletí trvá 11 týdnů. Pokud jste z nich 3 týdny zameškala, máte více než 25 % absence. V jednotlivých předmětech může být procento vyšší.

Tzn., že ve čtvrtletí nemusíte být z některých předmětů klasifikována. Doporučuji si kvůli (ne)klasifikaci ohlídat docházku v dalších čtvrtletích.

Podmínečné vyloučení bude obnášet to, co v něm bude napsáno (= neodhadnu, jak se vedení školy postaví k návrhu učitelky, ani na jakou dobu udělí podmínku).

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.