Muzu mit vysokou?

Od: Datum: 17.11.14 21:39 odpovědí: 12 změna: 18.11.14 12:59
Dobry den. Mam dotaz sice je to blby dotaz ale i tak ho napisu. Muze mit clovek vysokou skolu kdyz neumi moc matematiku a nejde mu ani moc Cesky jazyk? Pripadne jakou skolu si vybrat? Delam tedka stedni ktera je zemerena na strojirenstvi. A mim snem je mi vysokou predem dekuji za odpovedi.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.14 21:56

Předně ti přeji, abys odmaturoval! :) A na vejšku klidně pak běž. Psaný projev máš lepší než mnozí vysokoškoláci, jak jsem v posledních letech pozoroval. Drž se, Davide! :)

Ohodnoceno: 1x

Od: buss®
Datum: 17.11.14 21:59

Božíčku a proč né? Dyť jsou školy, kde matika vůůbec není! Čeština nejde, a co potom cizí jazyky?

Od: dejvid55
Datum: 17.11.14 22:04
Predem dekuji, no nemcinu mam tak za tri ale snazim se a chodim na doucovani. Tak ja si zkusim vybrat skolu kde neni matika. Ale v prvni rade musi nyt maturita :)
Od: paw®
Datum: 17.11.14 22:16
Muzes na jakoukoliv vysokou. Treba humanitni predmety, nebo vkastne i doktorina. Tam tez neni treba matika a CJ.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.11.14 22:19

teda - nechtěla bych se dostat takovému doktorovi do rukou !

Ohodnoceno: 3x

Datum: 18.11.14 01:56

Radši doktor z východu? To že někdo neumí matiku a nejde mu čeština neznamená, že není šikovnej v oboru, který ho baví! Schopní doktoři jdou do Německa a jinam na západ.

doplněno 18.11.14 11:49:

Spíš jsem to chtěl směřovat více obrazně. Pochopitelně je LF extrém.

Datum: 18.11.14 09:59

Neumím si představit, že by někdo bez talentu na matematiku zvládl složité chemické výpočty. A jestli neovládne chemii, tak to na doktořinu asi taky nebude. Nějak si také na LF neumím představit člověka, který nedělal gymnázium, popř. přírodovědně/chemicky založenou SŠ.

Já nevím, nebyl ten nápad s doktořinou pár příspěvků nahoru trochu recese?!

Datum: 18.11.14 05:46

Jedině práva v Plzni,tam dělají všichni

Datum: 18.11.14 07:34

Já z matematiky propadl třikrát a první semestr mám letos za sebou. Vyber si školu, kde matematika není. Češtinu se doučíš časem, budeš jí v životě potřebovat.

Datum: 18.11.14 09:54

Chce se mi napsat, proč ne, něterá škola má i 4 patra a je tedy dost vysoká. Strojař bez matematiky?, nesmysl. Víte jsem matematický analfabet a tak jsem studovala VŠ zemědělskou (k čemu jezeďák potřebuje matiku), bohužel chtěli abych nejen počítala a dokonce i v chemii, abych z té matiky dělala i zkoušky. Pokud se nepletu na právech matika není, to by šlo ale strojařina to jistě ne.

Od: ala1970*
Datum: 18.11.14 10:22

Mám vysokou školu a taky nejsem extra češtinářka nebo matematikářka. Zejména jde o obor, co si vybereš. Však jdi na strojárnu, ale tam bych se obávala, že matika bude dost, zase naopak čestina asi vůbec :)

Od: host
Datum: 18.11.14 12:59

Píšete: "Delam tedka stedni ktera je zemerena na strojirenstvi"

Podle pravopisu zřejmě nějaký strojnický učební obor. Je lepší se dobře vyučit, získat kvalitní a bohatou praxi a dobrou práci v oboru, než se snažit vystudovat něco, na co člověk nestačí a pak marně hledat uplatnění. V dobách, kdy ještě existovaly průmyslové školy při zaměstnání (večerní nebo dálkové), byste si mohl odborné znalosti zvýšit tímto studiem, protože kvalitní teoretické znalosti praxe nahradí jen částečně i když cíleně k tomu, co budete dělat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.