Dopis literární postavě

Od: Datum: 10.11.12 17:35 odpovědí: 6 změna: 13.11.12 08:50

Ahoj, ve škole jsme dostali za úkol napsat dopis nějaké literární postavě. O čem psát zatím nevím, přemyšlím stále komu. Napadá mě jenom Harry Potter. Nemůžete mi prosím poradit. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: anonymes
Datum: 10.11.12 18:06

Sherlock Holmes

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.12 18:11
avatar

Vyber si postavu, kterou dobře znáš, od toho se bude odvíjet text dopisu.

Představ si, že by ses se zvolenou postavou mohla setkat osobně, o čem by sis s ní povídala?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: askmenow*
Datum: 10.11.12 19:32

Zvol si postavu, kterou dobře znáš, aby jsi s ní mohl védst hovor jako s kamarádem, či s někým, koho osobně znáš a obdivuješ jeho činy.

Čerpej tedy z knih, které dobře znáš a máš je rád - je tedy těžké ti radit, když toto o tobě nevíme. Pokud chceš, napiš nám názvy svých oblíbených knih a třeba ti poradíme více.

Harry Potter podle mě není špatný nápad, viděla bych u něj ale dvě úskalí: 1. Hodně učiteli tato kniha není uznávána jako hodnotná, což sice není tvůj problém, ale mohlo by tě to postavit do nevýhody, až by učitelka tvou práci hodnotila. 2. Knihy sledují osud Harryho od 11ti až do 17ti let, náznakem až do dospělosti, kdy sám má děti - za tu dobu se výrazně menil a stárl, bylo by tedy v dopisu potřeba nějak šikovně definovat, Harrymu ůze které doby píšeš - Zda si píšeš s jedenáctiletým chlapcem, který se právě dozvěděl, že je čaroděj, nebo zda si píšeš s otcem, jehož syn právě poprvé odjel do Bradavic a tebe např. zajímá, jak (Harry) žil mezi poražením Voldemorta a touto událostí, což je v knize nevyřčené.

Také bys mohl zvolit z knih o HP jinou postavu, která byla už od počátku dospělá a tedy se tak zásadně neměnila, osobně myslím, že by to bylo snazší - např. Hagrida, Snapea, pana Weasleyho atd.

doplněno 12.11.12 21:40:

babkazov: Bála bych se, zda by Karel IV. nebyl nesplněným zadáním - má jít o literární postavu. I o něm samozřejmě psáno je, ale je to skutečná v minulosti žijící osoba, spíše by to tedy spadalo pod zadání (které se také někdy na školách dává) dopis osobnosti z historie...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.11.12 08:00
avatar

Já bych si vybrala někoho konkrétnějšího. Třeba Karla IV. Máš mu o čem vyprávět, na co se ho zeptat. My se totiž, každý z nás, má lépe než on, král. Ve studených komnatách, s nočníkem pod postelí, ranhojičem, který pouštěl žilou a popelem, se spoustou masa bez brambor a chleba, ze kterého byla dna (nemoc), kde promrzl na kost, než někam na koni doharcoval, se spoustou vší a blech. Zeptala bych se ho, jak založil univerzitu a co od ní očekával, jak nechal postavit most a co všechno udělal a na oplátku bych mu povyprávěla, co se s jeho dílem stalo do dnešění doby. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 12.11.12 22:20

Babička - Božena Němcová

Napsala bych babičce. Vylíčila bych ji, jak pravidelně navštěvujeme Babiččino údolí nedaleko České Skalice. Jak mi všechna ta místa připomínají popisovaná místa v knize. Například cesta, kterou Barunka musela denně ujít do školy, mlýn, Viktorčin splav. Zeptala bych se babičky, kde se v ní vzalo tolik laskavosti a lásky. Zavzpomínala bych na Barunku, Adélku a ostatní děti. Poděkovala bych za všechny ty skutečné příběhy, s kterými jsme vyrůstali.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 13.11.12 08:50
avatar

Ja bych psal kouzelniku Pokustonovi a zeptal se ho, jak mu dupou kralici.

Takovych literarnich postav je.

Zerik, Dasenka, Pejsek a Kocicka (ty si dokonce uz dopisovali i s devcatama z Nymburka, tak v tom maji praxi), forman Sejtrocek, Rumcaj, Manka a Cipisek, Kremilek a Vochomurka, princ Bajaja, Dlouhy, Siroky a Bystrozraky, Jenicek a Marenka, Jezibaba, Otesanek, Diva Bara...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.