Vydávání knih

Od: Datum: 16.11.14 13:05 odpovědí: 7 změna: 17.11.14 17:48

ahoj,chtěla bych vědět jak se dá vydat knížka... mám svůj osobní blog,tam píšu i knížky a no asi to bude s hodně hrubkami,ale chci si to od jedné paní nechat opravit,ale chtěla bych vědět,jestli by tu byla možnost nechat to vydat.Jsou to takové mé pokusy ...Jak se dá kniha vydat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hyosun
Datum: 16.11.14 13:35

Kontaktuješ vydavatelství a domluvíš se s nimi. Nechci tě zklamat, ale knížky už skoro nikdo nečte. A budeš ráda když na tom neproděláš ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.11.14 13:43
avatar

Pro vydání knihy musíš přesvědčit nějakého vydavatele, což je nesmírně, nesmírně obtížné, pokud jsi nový autor. Protože v současné době lidi nečtou, sedí u kompu a u televize, takže i úspěšní a zavedení autoři vydávají knihy jen v malém nákladu. Muselo by to být tedy něco třeskutě a fenomenálně originálního a dobrého, aby po tom vydavatel skočil, či bys musela mít mediální podporu, být vidět v bulvárech a televizi, abys byla známým obličejem.

Druhá možnost si to nechat vydat vlastním nákladem, kdy si to celé zaplatíš a budeš pak obíhat knihkupce a nabízet jim to k odprodeji, či to prodávat přes nějaké své stránky. Náklady jsou v desítkách až stovkách tisíc.

Doporučuji spíš pokračovat v blogu, když bude úspěšný, založit si ho i na viditelnějších stránkách paralelně (např. blog na MF Dnes má vysokou návštěvnost) a když to bude dobré, je šance, že ti někdo i nabídne takovou možnost. Držím palce!

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 16.11.14 13:49
avatar

Taky je možné vydat to v nějakém desk top naklatatelství (DTP, tisk on domand,) nákladem vlastním, napřéklad v http://www.librix.eu/cz/ (v nejhorším nákladem vlastním.) Na tom určitě neviděláš, ale pokud ti na tom hodně záleží, lze to finančně unést. V librixu musíte jako první objednávku nechat vytisknout minimálně deset kusů, dotisknout lze i jednotlivé kusy.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: klarahahnova*
Datum: 16.11.14 14:04

děkuiji za rady,já to píšu na tom blogu takže to do wordu nedávám a jsou tam překliky a hrubky ale kdybych to posílala nějakému naladatelství tak to vložím do různých programů na opravu ..

Datum: 16.11.14 14:07
avatar

A ještě si myslím, že je podstatné oslovit taková nakladatelství, která se ve svém edičním plánu věnují žánru, který bys chtěla vydat. Nakladatelství Albatros, které se zaměřuje na dětskou literaturu, nebude chtít možná vydat detektivku a tak podobně.

doplněno 17.11.14 16:44:

souhlas s ivzez, čeština je na velmi špatné úrovni. Pro mě nepochopitelné - v témže slově pokaždé jiné i/y.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 17.11.14 14:15
avatar

Nespoléhej na opravu pravopisu v různých programech, nauč se češtinu.! Hotové texty si pak nech korigovat lidmi, nikoliv programy. Blog jsem viděla včera, "nic moc" ... Měla bys jej někam směřovat, aby ti pomohl s propagací knihy.

Ale k tomu musí být i blog bez chyb ...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: buss
Datum: 17.11.14 17:48

Není problém, zajít, nechat si vytisknout vlastním (malo)nákladem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.