Učení se velkého objemu informací (maturita)

Od: Datum: 14.11.14 21:16 odpovědí: 2 změna: 14.11.14 21:58

Dobrý den,

mám před maturitou (řekněme cca. 5 měsíců) a už teď se samozřejmně připravuji - jen by mne zajímalo, jestli máte nějaké tipy, jak se naučit nejsnadnějí a nejrychleji velké množství učiva... Učím se průběžně, jen mám problém, že ,,jednou stranou mi to jde do hlavy a druhou mi to hned utíká" :-/


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.14 21:33
avatar

Na každého platí něco jiného. Já jsem byla např. schopná se naučit kvanta učiva těsně před zkouškou... Vhodnější je ale asi se připravovat průběžně, ono vám to v mozku zůstane, ve svatém týdnu pak vše dopilovat. Co se nenaučíte do svatého týdnu, už většinou se nestihnete naučit. A znáte Murphyho zákony, většinou si vytáhnete otázku, kterou jste jako jedinou neuměl...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 14.11.14 21:58
avatar

Zkus si jednak spočítat stránky a vydělit to počtem dnů, co ti zbývají do maturity, budeš mít rámcový přehled, kolik toho denně musíš zmáknout.
Vypozoruj, jestli se ti líp učí v noci nebo ráno, venku, doma, ve studovně knihovny ap. Měň častěji místa, kde se učíš, když už ti to na jednom místě neleze do hlavy.

Napřed se nauč to hlavní, pak přidávej omáčku, takže začni u nadpisu, pak kostru, pak podrobnosti. Přeříkávej si to nahlas.
Dělej si výpisky, i psaním se učíš, nahraj si to a poslouchej to, tlač to tam tak i ušima, protože zraková paměť je vyčerpaná, když všechno jen čteš.
V učeném textu hledej podobnosti s tím, co už umíš, snaž se to co nejvíc logicky pospojovat, dělat takové ty řetězce. Jakmile má něco smysl a posloupnost, hned se to učí líp než se to šprtat nazpaměť.
Pokud se nemůžeš donutit, uč se s někým, s kým se navzájem budete zkoušet a přeříkávat si to. Snaž se to nejodpornější vždy udělat co nejdřív po ránu. Neoškliv si to, snaž se na tom najít něco zajímavého, čím ti to bude hnusnější, čím hůř se to zapamatuje.
Když ti odbíhají myšlenky, podívej se na hodiny a stanov si hodinu, kdy se přestaneš učit a dáš pauzu a řekni si, ze do té doby se budeš učit, co to nejlíp půjde a pak budeš mít volno.
Zopakuj si vždy to, co ses učila předchozí dny, aby se to nevykouřilo z hlavy. Po týdnu to člověk zapomene téměř vše, když to stále neopakuje, dokud se to nedostane do dlouhodobé paměti.
Nevěř na kávu a energy drinky. O co víc tě to momentálně vzpruží, o to víc a dřív pak padneš únavou, navíc je to nezdravé. Tělo není perpetum mobile.

Když jsi unavená duševně, jdi se projít nebo si zaběhat, pak to zase leze lépe do hlavy.
Uč se co nejdřív to jde, ať má šanci se to usadit a zažít, děláš dobře, že už začínáš.
Na nudné memoáry si vymysli nějaké fígle, které mají logiku, tzv. mnemotechnické pomůcky... např. počáteční písmena spoj v nějaké slovo...ale abys nedopadla jako kolega, co se učil vitaminy rozpustné v tucích...A,D,E,K... a měl pomůcku zadek a pak vyjmenoval vitamíny rozpustné v tucích: R,D,E,L

Držím palce!

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.