Řemeslo vs. mikrobiolog

Od: Datum: 12.11.14 14:06 odpovědí: 4 změna: 12.11.14 15:27
Příští rok si už mám vybrat školu ale nemůžu se rozhodnout.Celkem by mě bavil mikrobiolog ale bojím se že nedám výšku protože jsem měl v sedmičce čtyři trojky.Dnes jsem byl na den otevřených dveří v dákolu a celkem mě zaujal instalatér a strojní mechanik.V česku nechci žít vidím to spíš na Anglii/usa.Co myslíte, s jakým oborem bych měl větší uplatnění v anglii?Myslíte že bych zvládnul s takovými známkami vysokou? Díky.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.14 14:36
avatar

Je taky rozdíl, jestli mᚠtrojky vydřené, nebo naopak mᚠnavíc a jen se škole tak nevěnuješ. Jestli už na základce je trojka maximem, na výšku to nevypadá. Ale výška není jen o známkách, je to hlavně o ochotě dřít a samostatně pracovat, takže i jedničkář může vyletět po prvním semestru. A taky záleží, z čeho ty trojky jsou - dějepis by biologovi nemusel jít tak dobře jako chemie, ale bez chemie, fyziky to nepůjde. :)

Strojní mechanik se mi jeví jako dobrý obor (hlavně v průmyslových oblastech) a možná by se pak dalo pokračovat i na tu výšku. Na výšku samozřejmě můžeš s jakoukoli maturitou, ale přece jen je menší šance se na toho biologa dostat z učňáku než z gymplu... Poraď se hlavně s rodiči, ti znají tvé možnosti lépe než my. A nezapomeň se dívat na to, co by tě bavilo. :)

Přemýšlet o zahraničí je trochu předčasné, člověk musí být dobrý, aby se tam uchytil na nějaké lepší pozici. Každopádně se u nabízených škol dívej, jaké nebízí výměnné pobyty a praxe, to je první krok. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: juditak
Datum: 12.11.14 14:52
No v 1-7 třídě jsem se neučil ale teď už jo.Třeba na matiku se učím a moje známky jsou 4,5,3,3,4,3.Matika mi prostě nejde ale na tyhle se moc neučím : chemie mám za 1,2, fyzika 2 a přírodka 3,2. Ty trojky na vysvědčení jsem měl z matiky,dějepisu,čejáku a zeměpisu.
Datum: 12.11.14 15:00
avatar

Řemeslo má zlaté dno, řemeslníci vymírají a dnes je každý líný a levý téměř na všechno, když si vybereš dobrý obor, o budoucnost mᚠvystaráno.

Známky nic neříkají. Zajdi si do Pedagogickopsychologické poradny v okolí (kontakt najdeš na netu nebo ti ho dá třídní čí výchovná poradkyně), řekni, že se chceš poradit o výběru střední školy a změřit IQ a tam ti změří inteligenci speciálním testem schopností a poradí, v čem mᚠnejvětší nadání. Testy na internetu, kde každému vyjde IQ génia, jsou nahouby, nejsou to opravdové testy.

Nemusíš se podle toho řídit, ale vědět, co ti jde a co je tvá silná stránka, to ti může pomoci. Též ti řeknou, jaké střední školy v okolí otevírají své obory (některé obory se otevírají jen občas, ne každým rokem), jaké mají ty učební obory nebo střední školy požadavky na uchazeče (někdo požaduje od zájemců vysvědčení do určitého průměru).

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.11.14 15:27

testy IQ nejsou spolehlivý ukazatel na studium --- člověk může mít vyoké IQ a školu flákat. Naopak někdo jiný s průměrným IQ bude věnovat čast studiu, vydře to a vystuduje. To je můj názor

Za 4 roky má být povinná maturita z matematiky -- s takovými známkami chceš opravdu maturovat z matiky? No nevím, raději se poraď s rodiči a výchovným poradcem. Spíš možná učební obor. Na strojírenství potřebuješ též matiku

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.