Hodnocení učitele

Od: Datum: 12.11.14 13:46 odpovědí: 4 změna: 12.11.14 21:04

Dobrý den, poraďte mi prosím, jak se coby rodič můžu bránit, když nesouhlasím s nespravedlivým oznámkováním písemky od učitele? Stížností přímo u něj ve škole na své dítě nejen ukážu, ale určitě se nevyhnu kantorově "pomstě.." Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.14 14:29
avatar

Hezký dotaz -) Jde o to, co vlastně chcete? Stěžovat si zpoza rohu a hlavně zůstat v anonymitě? Ó, jak české...

Ale k věci - když se mi nelíbí hodnocení práce mých dětí, tak si vyslechnu verzi potomka, pak se zeptám učitele. Podotýkám - zeptám, zatím není řeč o stížnosti. Obvykle se člověk dozví ,,mírně´´ odlišné informace. Pokud přesto nesouhlasím s hodnocením, řeknu to učiteli / ce do očí. Až na pár vyjímek to vždy fungovalo, došli jsme k řešení (přezkoušení a pod) Pokud však řešení s učitelem nalézt nelze, jdu za ředitelem - tam si to vyříkáme v triu - ředitel, učitel, já. To zatím stačilo, nebylo třeba vyšší stupeň - obor školství, inspekce a pod. S nějakou mstou jsem se nesetkal, dnes je doba taková, že už i základky nahání žáky, takže si dávají bacha, aby o některého nepřišli přeřazením na jinou školu. Jedině snad s vyjímkou, pokud jde o nesnesitelného fracka, toho se každý rád zbaví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.14 14:30

A podle čeho soudíte že je písemka nespravedlivě známkovaná? co když podle stejného klíče známkuje i ostatní žáky?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.11.14 15:13
avatar

Jestli to byl ojedinělý exces, neřešila bych to. Známka až tak důležitá není v časovém horizontu, i když pocit nespravedlnosti dovede pěkně potrápit. Za pár let se nikdo nebude zajímat o to, jaké měla dcera nebo syn známky, podstatné bude, jestli je šťastná a spokojená.

Některé učitelky nejsou moc profesionální a když na ni vlítnete s bandurskou, mohla by se dceři mstít a to za to nestojí, jestli je ve škole šťastná. Můžete tam zajít s tím, že tomu nerozumíte, aby vám to učitelka vysvětlila, ale udržet se a nepohádat se s ní. Písemku jsme neviděli též, nelze posoudit, kdo má pravdu.

Pokud je to nějaký dlouhodobý problém mezi dítětem a učitelem, pak je potřeba to řešit jinak, ale moc o tom nepíšete, takže nemohu víc zatím poradit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.14 21:04
avatar

V čem je podle Vás hodnocení učitele nespavedlivé? Nemůže jít o nedorozumění?

Mohl byste sem vložit opravenou písemku?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.