Vysoká Absence

Od: Datum: 11.11.14 18:00 odpovědí: 7 změna: 12.11.14 04:51

Dobrý večer,Chci vám něco říct Nebo spíš poprosit o radu co by jste dělali na mém místě vy? Kdyby jste chodili místo školy do práce a nebýt ve škole skoro týden tak co by jste dělali? Mě už nebaví se vymlouvat mému panu učiteli nějaké vymysli nebo nesmysli! Už mě nebaví chodit si pro razítka k doktorům a vymyšlet si že třeba Např: Mám angínu jeno proto aby mi dala do omluvního listu razítko! Takhle se zeptám Kdyby jste vy třeba nebyli ve škole třeba ten týden co by jste nebo jak by jste potom vysvětlovali ve škole kde jste byli,proč jste nebyli ve škole atd...? Totiž už mě nebaví vymyšlet si různé omluvenky typu 7Xkrát zaspal a takové nesmysly! Děkuji za ochotu a vaše odpověďi

Jo a ještě se chci zeptat když budu mít víc jak 200 až 300 zameškaných hodin jaké riziko by to pro mě znamenalo?

Hezký večer :všem čtenářům


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 11.11.14 18:04
avatar

Dobrý den, zvažte, co je pro Vás důležitější - vystudovat nebo ta práce. S tolika hodinama absence Vás nejspíše nepustí do dalšího ročníku, k maturitě nebo rovnou vyhodí. A co říci?

Snad pravdu a nevymlouvat se. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.11.14 18:06
avatar

Dobrý večer,

nejde o to, co vás baví nebo nebaví. Je něco jako školní řád a toho se musí držet ředitel i vyučující. Tam máte i max. počet zameškaných hodin a poté následuje to, co určí ředitel, např. komisionelní přezkoušení, případně propadnutí nebo vyloučení.

Pokud na něj vybalíte, že máte práci, kvůli které nechodíte do školy, letíte rovnou. Leda, že by vaše škola umožňovala dálkové nebo individuální studium, což u SŠ moc nepřipadá v úvahu (na VŠ omluvenky moc nepotřebujete), upřesní to jedině ředitel, za jakých podmínek.

Takže doporučuji dostudovat a práci se věnovat po škole. Nyní práci máte, ale bez SŠ máte jen minimální možnosti, navíc mizerně placené, jednou byste si rval vlasy, že jste to nedodělal, protože žádná práce není na věky. Nemůžete mít holt všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 11.11.14 18:06

Hlavne se nevymlouvejte na to, ze se ucite CJ. To by Vam asi nikdo neuveril...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.11.14 18:34
avatar
Střední školy nemívají problém s individuálním či dálkovým studiem, tak si rozmyslete, co je pro vás důležité a nebo zda zvládneš obojí ;) já jsem ze začátku normálně řekla, že musím do práce, vše ale bylo o přístupu. S omluvenkami jsem si hlavu nelamala, ale občas se naskytla vtipná věc, tak jsem to napsala po pravdě. Například : cestou na autobus ztratila ve sněhu botu, jede do Brna na výstavu moucnych červů atd. Příklad si ze mě ale neber, u mě ve škole věděli, že jsem osobnost a že se mnou nic neudělají a měli mě tam rádi, další věc je, že jsem se skvěle učila a měla výborné známky, proto mi vše prošlo :-D prostě zvaz, co je v téhle chvíli nejdůležitější, ale mysli na to, že když dodelas školu, tak budeš pak mít větší uplatnění ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.14 18:40

Též se přikláním k možnosti SŠ dálkově při práci či individuálním výukovým plánem.

Rodiče mají jaký názor? Ptal jste se vedení školy na individuál? Kdyby neschválili, pak jedině přestup na jinou školu s dálkovým studiem

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 11.11.14 19:23

Jako první věc si nastuduj dokumenty školy, které jsi povinen znát. Pokud chceš mít vzdělání, buď pokračuj, nebo přejdi třeba na dálkové, pokud to ta škola umožňuje. Jinak s tím práskni, ale jednou ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.14 04:51
avatar

Doporučiji dohodnout si individuální studijní plán. V denním studiu musíte splnit určité procento docházky, abyste mohl být klasifikován. S 200 – 300 hodinami absence bude obtížné Vás vůbec z některého předmětu klasifikovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.