Islámští fundamentalisté

Od: Datum: 10.11.14 17:35 odpovědí: 5 změna: 10.11.14 19:21

Ahoj, mohl by mi někdo pár slovy vystvětlit co je to Islámský fundamentalismus? :D Mám to do zeměpisu a na netu je to hrozně odborně, že tomu špatně rozumím. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.14 17:59
avatar

Islámský fundamentalismus se jako pojem začal vytvářet na počátku 70.let minulého století, a to v souvislosti s tehdejšími únosy letadel, atentáty a dalšími teroristickými činy, které byly úzce spjaty se střety na Blízkém východě; palestinsko-izraelský konflikt či libanonská válka jsou toho jasným důkazem. Během tohoto časového horizontu byl zahájen proces vytváření skupin, které navazovaly se stejnou ideologickou myšlenkou a prameny na egyptskou Asociaci muslimských bratří. Věřící se začali odvracet od státu a jeho správní politiky zpět k víře v představě lepšího života.

Zdroj: internet

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 10.11.14 18:27
Doplnim @strejc e. Dnes jsou fundamentaliste chapani jako ti, kteri prosazuji svou viru vsemi moznymi prostredky. Hlavne zbranemi a podobne. Zajimave je, ze v Koranu o tomto prosazovani viry neni ani slovo.
Ve zkratce, kdyz si vyhkedate krizove vypravy a zamenite slovo krestan za fundamentalista a krestanstvi za islam, tak jste na svem. Krizaci byli takovi rimskokatolicti fundamentaliste.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: vikina*
Datum: 10.11.14 18:35
ti, kteri prosazuji svou viru vsemi moznymi prostredky. - Tahle věta mi úplně ze všeho nejvíc pomohla a stačila :D potřebuju si to zapamatovat k písemce, děkuji :)
Datum: 10.11.14 19:21

Islámští fundamentalisté jsou ti, kdož opravdu věří v Boha.

Vždycky jich po světé pár běhalo. Významu nabyli až po návštěvě G. Bushe v Afghanistánu v roce 1973, kde jako šéf CIA domluvil spolupráci na jejich výcviku a vyzbrojování.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.