Kolik dní smí žák absentovat ze školy?

Od: Datum: 10.11.14 08:21 odpovědí: 3 změna: 10.11.14 17:19

Dcera byla 6 týdnů marod se zápalem plic a zase něco na ni leze. Poraďte mi, prosím, kolik dní nejvyýše může žák být ve škole nepřítomen, aby nepropadl? Počítá se to celkem za školní rok nebo za školní pololetí?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.14 08:26

Toto by měl zodpovědět ředitel školy, pokud to nemáte ve školním řádu. Myslím, že je to individuální podle školy. U absence ze zdravotních důvodů přes 2 měsíce ředitel většinou stanoví způsob vzdělávání, žák vůbec nemusí propadnout, já byla s dcerou ze zdravotních důvodů doma 2 roky a vždy jsme jezdily na individuální zkoušky o pololetí, ale musela jsem žádat o povolení a bylo to možno jen na 1. stupni ZŠ.

Ohodnoceno: 2x

Od: buss®
Datum: 10.11.14 10:18

Na to odpoví dokumenty školy (ty má žák znát), popř. školský zákon.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.11.14 17:19

V pololetí nelze propadnout, ale dcera by nemusela být v některých předmětech klasifikována. Žádný počet dnů není stanoven, ale žák musí splnit určité procento docházky, aby mohl být klasifikován (sleduje se v jednotlivých předmětech, nikoliv celkově). Zkuste se se školou (vedením) nějak dohodnout. O učivu (a úkolech) se domluvte s vyučujícími.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.