Problémy odborné předměty s porozuměním

Od: Datum: 04.11.14 23:01 odpovědí: 7 změna: 05.11.14 18:42

Dobrý večer.

Studuju na Střední dopravní školu s oborem automechanikem.

Teď jsem v druhým ročníku,Uspěl jsem v prvním ročníku na postoupení druhý ročník.

Jelikož mi příjde,že je čím dál těžší a pořád mi nejdou auta s porozumněním textem.

Neučím se líp nebo nepochopim při hodině jako ostatní,kteří už odmalička znali auta a hlavně rozumněli.

Na praxi mi docela jde s tím nemám problémy.

Jedině porozumění aut mám v tom problémy.

Když se učím,tak mi zabírá 3 hodiny,to se učím dvě stránky v sešitě a jelikož sotva nepochopím principu např. katalyzátor nebo motor. Pokažde když se učím,tak se učím z paměti a ne,že bych vysvětloval s vlastními slovy,jestli jsem rozumněl a hlavně neumím lépe vysvětlit,takže je to pro mně težké. Jedině mi třeba jde matematiku,chemie nebo angličtinu. Ale např.fyziku, automobily, oprávareství nebo elektrotechniku.

Ze všeho bych se toho nejvíc bál,kdyby byla závěrečná žkouška ve třetím ročníku,protože jedná se o 300 otázek něco z auta,komunikaci a praxi a problém je v tom,že já moc nepochopím a nevím,jestli bych takhle vysvětloval správně a hlavně uspěl a obdržel vyuční list.

Jaké postupy bych měl udělat?

Děkuji vám za pochopení.

Poraďte mi prosím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.14 23:13

Ahoj,

tak v prvé řadě neuč se to jako básničku, snaž se to pochopit, já dopravku nestudoval, ale měl jsem podobný problém s účetnictvím, 2 roky jsem vůbec netušil která bije, 4ky 5ky, 2ky jedine s táhákem :-D zkoušení většinou za 5. No jenže pak přišla maturita a kromě písemné mě čekala i ustní zkouška a začal jsem panikařit jak to asi zvládnu. Nakonec mi stačil "svaťák" seděl jsem u toho co to šlo a bylo to takové samostudium, dost mi v tom pomohl google :-D a výsledek u maturity za 1 I když jsem něco třeba nevěděl, dokazál jsem vysvětlovat vlastnímy slovy, což asi ocenily nejvíc.

Můj učitel matiky na základce nám vždycky říkal čti si to pořád dokola, dokud tomu nerozumíš a něco na tom je ;) zkus místo sešitu zkusit najít nějaké info na internetu, mě kolikrát taky nevyhovoval jak výklad tak učebnice.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.11.14 23:39

Děkuji vám za názor té postupy s učením,snad se mi podaří

Datum: 05.11.14 00:04

nevykej mi není to zas tak dlouho, co jsem maturoval :-D kromě google zkus třeba i uloz.to nebo tak, tam jsem kolikrát našel zajímave prezentace a grafíky, které mi taky pomohli a nebo youtube, kde jsem třeba objevil i nějaké to video na dané téma a bylo mi stokrát milejší dívat se a poslouchat než se prodírat nějakým textem, ale chce to zksut různá slovní spojení, než člověk najde to co hledá ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.14 02:07
avatar

Vy jste cizinec? S češtinou by Vám mohl pomoci češtinář. S porozuměním v odborných předmětech někdo ze spolužáků nebo vyučující. Učení zpaměti Vám moc nepomůže.

Domnívám se, že to s tím porozuměním nemusí být tak zlé. Kdybyste autům, katalyzátorům, oprávárenství nebo elektrotechnice nerozuměl, nedařilo by se Vám podle mne ani v praxi ... Nemůže být problém jen ve vyjádření/vysvětlení látky vlastními slovy (v češtině)?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.11.14 17:49

Ano, jsem cizinec problém je v tom,když si přečtu složíté texty,tak je to pro mně těžké vysvětlit svými slovy.

Datum: 05.11.14 18:42
avatar

Jaký je váš rodný jazyk? Možná by se dal sehnat někdo, kdo by vám to vysvětlil v rodném jazyce, učit se to v češtině je moc těžké. Případně nějaké texty na netu ve vašem jazyku. Pokud by to byla ruština, o někom bych možná věděla, pokud ale nějaká skupina asijských jazyků, je to horší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajs122
Datum: 05.11.14 07:47

Zkus si k danému tématu najít přes google nějaký obrázek, schema a pak o tom zkus vyprávět (s díváním do sešittu, učebnice) a dívej se na ten obrázek...Obrázek si zapamatuj a pak ho zkus znovu popsat z hlavy.

Nebo si ho vytiskni a popisuj vlastními slovy a kontroluj to v sešitě. Vždycky si musíš tu věc (motor, brzdy, řízení, převodovku) představit a pak o tom povídat...neučit se to jako básnicku bez obrázku..

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.