Zapřemýšlejme společně

Od: Datum: 02.11.14 16:30 odpovědí: 6 změna: 02.11.14 20:01

AHoj, na netu jsem našla tohle:

Chceš si koupit triko za 97Kč, ale nemáš prachy. Tak si půjčíš od táty 50Kč a od mámy 50Kč. Teď máš 100Kč, triko si koupíš a za tu stovku ti vrátěj 3Kč. Tátovi vrátíš 1Kč, mámě 1Kč a 1Kč si necháš. Teď dlužíš tátovi 49Kč a mámě 49Kč. 49+49=98 , 98+1(Kč,kterou sis nechal)=99. Kde je ta zbylá 1Kč?‎

A ačkoliv matematiku nenávidím, docela mě to zaujalo, jelikož mi to moc jako matematika nepříjde (asi proto, že se to neučím ve škole, není to povinné a nejedu podle vzorečků, co se do mě snaží má drahá paní učitelka nahustit). :D Jak byste to řešili? Já si to čtu pořád dokola a dokola a pořád to nechápu a nechápu. Určitě bude chyták někde v předposlední větě (=Teď dlužíš tátovi 49Kč a mámě 49Kč. 49+49=98 , 98+1(Kč,kterou sis nechal)=99.). Jenže sakra kde? S tím kolik komu dlužím, je to správně, jelikož jsem jim kačku už dala. A jedna další kačka mi zůstala, což dělá 99. Ale prostě... fúúúú. Nebo že by byl ten chyták jinde? Zkuste mi to prosím nějak hodně jednoduše vysvětlit, z matiky jsem div na rupnutí, takže si asi dokážete představit můj vztah i schopnosti k tomuto předmětu.Díky. :))

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.14 16:41

Chybu děláš v tom, že sčítáš jablka s hruškama. Popřemýšlej o tom, proč bys měl sčítat dluh rodičům a tu jednu kačku, co Ti zbyla.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.11.14 16:43

Jaká koruna? Prostě jsem si půjčil 98 korun, ty stále dlužím, a kde je jaká scházející koruna? Takto položená ortázka prostě nemá smysl.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.11.14 16:46

Je to dobře napsanej chyták, podobných je nespočet. Zapomeň na tu stovku, jako kdyby nebyla. Představ si, že si půjčíš od táty 49 Kč, od mámy 49 Kč, to je dohromady 98 Kč, koupíš si triko za 97 Kč a logicky ti zbude 1 koruna.

Nepočítej to ke stovce, ta je tam jen aby tě to spletlo, ale k ceně trika.

Ohodnoceno: 4x

Od: wamp®
Datum: 02.11.14 16:52

Hmm,zapeklitý vtípek...Triko stálo 97kč.Otci vrátíš 1kč,matce také 1kč a 1kč si necháš.Je to rovná stovka.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.11.14 16:58

A co je na tomhle vtípku největší sranda? Sčítáme to, co máme, a to, co dlužíme. To by žádný vzoreček, jakkoliv je nudný, nezáživný a složitý na zapamatování, nenechal člověka udělat.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.11.14 20:01

to je jak v "Byl jednou jedne polda", kdy mjr. Maixner říká:" Kuře, víš že máš 11 prstů? Počítej se mnou 10, 9, 8 , 7 , 6... a 5 je 11". *smich*

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.