Bakalářská práce gender

Od: Datum: 02.11.14 14:29 odpovědí: 1 změna: 02.11.14 15:15

Dobrý den, mohla bych poprosit o pomoc s překladem abstraktu k bakalářské práci?

Tato bakalářská práce se zabývá genderovou diskriminací manažerek a manažerů ve firmách. Práce je rozdělena na dvě části a to na teoretickou a praktickou část. Teoretická část vysvětluje základní pojmy, které se týkají především genderu ve spojení s managementem. Zprvu vysvětluje, co to vlastně gender je a jaký je jeho původ. Popisuje genderové stereotypy a role. Později se zabývá zejména genderovou diskriminací a genderem na trhu práce. V praktické části je provedeno srovnání názorů a stereotypních představ osob ve vedoucích pozicích ve vybraných organizacích. Terénní sběr dat je koncipován na základě strategie kvantitativního výzkumu a je zde využita technika sémantického diferenciálu. Cílem práce je zjistit, jaké jsou genderové stereotypy a předsudky u manažerek a manažerů, které vedou či by mohly vést k diskriminaci na základě pohlaví v pracovním prostředí. Teoretická východiska spolu s praktickým zpracováním práce budou základnou pro návrh inovací ve studijních předmětech psychologie a sociologie.

This bachelor thesis is occupied with gender disciminaion of managers and manageresses in companies.The thesis is divided into two parts: the theoretical and the practical part. The theoretical part consecrated basic terms, which primarily bear on gender in connection with management. At first it explains, whatever gender means and what is his origin. It describes gender stereotypes and roles. Lately the thesis is occupied with gender discrimination and gender in labour market. In the practical part is made comparison opinions and stereotype ideas persons in leading positions in selected organizations. Field data acquisition is conceived on the basis strategy quantitative research and here is utilized technic semantic differential. The aim this thesis is discover, what are gender stereotypes and prejudices in manageresses and managers, which leads to discriminaton on the basis sexes in working environment. Theoretical data in conjunction with practical processing thesis will be baseline for concept innovations in study subjects psychology and sociology.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.14 15:15
avatar

A co takhle v české části nepoužívat výraz "gender"? Dále se v angličtině dnes už používá "manager" pro obě pohlaví ("manažerka" = "female manager"), dále si dej pozor na časy, "whatever" vs "what" a rody ("its" místo "his"). A od věty o praktické části je to celé nesmysl.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.