Z průmyslovky na medicínu

Od: Datum: 02.11.14 12:43 odpovědí: 2 změna: 02.11.14 13:44

Dobrý den, myslíte si, že ze střední strojní průmyslovky je šance dostat se na medicínu? Slýchávám, že šance je minimální, neboť samouk nemá dostatek zdrojů k osvojení si konkrétního učiva, které se např. na střední zdrávce bere, zase má zaměření technické, ale najednou zjistí, že onen obor ho nenaplňuje, postrádá specifickým myšlením k oboru, vštěpí se mu myšlenka, že by rád zavítal na studium lékařského oboru, ale pozdní uvědomění může býti zasádní příčinou zklamání.

Ale jelikož má poměrně dost času k maturitě v oboru, možná by se mohl začít individuálně biflovat, ale co když posléze zjistí, že to vše bylo zbytečné, přiliš idylicky perspektivní a oné zklamání mu šlape na paty, respektive už ho pošlapalo?

Jaký je váš subjektivní názor, má to vůbec smysl, zvládat průmku jen za účelem zisku maturity a zároveň se doučovat na to, co by později rád studoval ?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 02.11.14 13:19

Sance je spise opravdu teoreticka, prakticky to vidim jako nerealne.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.11.14 13:44
avatar

Tak zaměření máš sice jiné, ale na druhou stranu, znám několik lidí, kteří, naprosto nedotčeni vzděláním, kdy oscilovali mezi 3-4 a někdy i hůře, kolem 3.-4. ročníku střední školy přišli na to, že kouzlo flákačství a jak to obejít není tak lákavý životní program, aby s ním vystačili na celý život a začali se na medicínu připravovat individuálně a dokázali to. Pokud to budeš opravdu chtít, jsem přesvědčena o tom, že to dokážeš. Ale musíš chtít a denně se na to připravovat.

Pokud se ptáš, jestli to má vůbec smysl, tak asi ne, nemáš patřičnou motivaci. Jestli to fakt chceš, tak odpovídám jednoznačně ANO, smysl to má a je to i reálné. Pokud máš pocit, že to nezvládneš s jinou přípravou na maturitu, můžeš se rok samovdzělávat po maturitě při nějaké práci či brigádě a pak to jistě dokážeš - rok je dostatečně dlouhý a takhle to nebude tak náročné, jako souběžně studovat na maturu jiné předměty.

Pořiď si na fakultách, kam se chceš hlásit, aktuální testy, které tam k přijímacím zkouškám prodávají a uč se podle testů – ne jako opice, ale abys chápal, co v těch otázkách je. Pokud zvládneš testy, dostaneš se tam. Největší šanci máš na 1. LF v Praze a LF v Plzni. Testy seženeš zde na 1. LF v pokladně děkanátu http://www.lf1.cuni.cz/modelove-otazky?f=pro-uchazece – v Plzni se lze domluvit s knihkupectvím, kt. je pošle na dobírku, viz kontakt a info zde http://www.lfp.cuni.cz/files/…soubory/informace_2015_16.pdf

Vykašli se na přípravné kurzy k přijímačkám na daných fakultách, nic ti to nedá, je to jen lapač na peníze. Pořiď si učebnice biologie, chemie a fyziky z gymplu a přelouskej je. Pokud to nepochopíš, zkus si najít doučovatele a s ním konzultuj, co nevíš. Doučování je možno realizovat i přes skype a pokud ti to rodiče zaplatí, není problém ho celkem levně sehnat na webech doučovatelů.

Navíc můžeš prodat i jedničky a dvojky z matematiky, na 1. LF v Praze u přijímaček za ně budeš mít body navíc http://www.lidovky.cz/mate-je…x?c=A141031_174447_ln_veda_hm

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.