Pomůžete mi s dynamikou?

Od: Datum: 01.11.14 18:54 odpovědí: 4 změna: 02.11.14 19:18

Vím, že změna času byla tři hodiny. Uprostřed tohoto časového intervalu bylo na hodinkách třináct hodin a dvacet minut. Kolik ukazovali hodinky na konci časového intervalu?
1) 13:20 hod
2) 16:20 hod
3) 11:50 hod
4) 14:50 hod
Při rovnoměrném pohybu se v čase mění uražená dráha tělesa. Těleso se přemísťuje z jednoho místa na druhé. Jaká je závislost dráhy na čase takového pohybu?
1) Jde o nepřímo úměrnou závislost.
2) Jde o lineární závislost.
3) Jde o konstantní závislost.
4) Jde o kvadratickou závislost.

Při rovnoměrně zrychleném pohybu se v čase mění uražená dráha tělesa. Těleso se přemísťuje z jednoho místa na druhé. Jaká je závislost rychlosti na čase takového pohybu?
1) Jde o konstantní závislost.
2) Jde o nepřímo úměrnou závislost.
3) Jde o kvadratickou závislost.
4) Jde o lineární závislost.

Každá veličina má svou jednotku, kterou je nutné u veličiny udávat. Pokud vynásobím jednotku času a zrychlení dostanu novou jednotku která je jednotkou veličiny
1) rychlost.
2) délka.
3) zrychlení.
4) energie.
Děkuji :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 01.11.14 19:37
avatar

Hele, tady obvykle nikdo kompletně domácí úkoly za žáčky neřeší. Napiš i své odpovědi, nejlépe se zdůvodněním, a někdo ti je třeba potvrdí, nebo opraví (případně i trochu vysvětlí). Napsat ti odpovědi, ty to odevzdáš a dobrý, to nemá cenu a uškodí ti to. Zapřemýšlej, Třeba první otázka je na úrovni tak 1., možná 2. třídy ZŠ. Když otázky pochopíš, snadno je zodpovíš a zároveň se dostaví úžasné poznání, jak věci do sebe báječně zapadají.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.11.14 20:37

Dynamika je obávaná disciplína, ale co má tohle do činění s dynamikou?!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.14 13:31
avatar
Jinak, umím odpovědět na první otázku, ale nevím, na co se vlastně ptá. Ví tu někdo, co se myslí tím, že " změna času byla tři hodiny."? Asi je to nějaká trivialita, ale já ton nevím.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 02.11.14 19:18
avatar

Určitě "trvalo to tři hodiny." Ale je to poněkud šroubované. Bude to z nějaké fyziky ve smyslu "změna dráhy" (ujetá vzdálenost) za "změnu času" (za dobu) apod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.