Problémy s rodiči kvůli výběru školy

Od: Datum: 29.10.14 19:36 odpovědí: 3 změna: 30.10.14 02:21

Zdravím, chtěla bych se zeptat jak rodičům vysvětlit můj zájem o obor, vědí že na škole na kterou chci jít je velký zájem a proto se snažím se na školu nějak dostat (den otevřených dvěří atd.) ,ale ani jeden z rodičů nemá zájem o to se ani podívat na školu protože se nachází v Praze kam mě ani jeden z rodičů pustit nechce(56km) , můj hlavní důvod proč chci na tu školu je ten že se tam nedělají přijímací zkoušky a že mam o ten obor zájem ..ale už nevím jak rodičům vysvětlit že nechci do Prahy jen kvůli jiným důvodům než je právě škola a příjímačky. Poprosím o nějakej návrh jak rodiče přesvědčit nebo nějak poposunout k mojemu zájmu o školu?Popřípadě nějaké školy v Ústeckém kraji bez přijímacích zkoušek?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: milan23*
Datum: 29.10.14 19:56
Tak nevím, jestli ti jde o obor, kterému se chceš věnovat, nebo o absenci přijímacích zkoušek a na oboru až tak nezáleží.Hlavně že tě někam vezmou...
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.10.14 20:51
avatar

Dnem otevřených dveří se ještě nikam nedostaneš. To si jen prohlédneš školu a dozvíš se ústně to, co se dozvíš psané na stránkách školy atd.

Pokud máš skutečně zájem o školu, ne jen o bezpracný vlez na nějakou střední, tak se na školu přihlaš se ni, jedině tak dokážeš, že máš o školu zájem. Tak trochu se nedivím rodičům, že nechtějí dítě pustit do Prahy, která je synonymem pro všechny špatnosti jako každé takto velké město. Můžou mít jednoduše strach. Anebo chtějí, aby ses sama přičinila a zvládla nějaké přijímačky.

Není ta škola náhodou soukromá, když je bez přijímaček?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.10.14 02:21
avatar

Jani, měla by ses naučit argumentovat. Škol, na něž se nedělají přijímačky, je víc, když se rozhlédneš, určitě najdeš nějakou i blíže.

O jaký obor jde? Víš, působí to na mne, že chceš hlavně do Prahy, na druhém místě na školu bez přijímaček a poslední je obor, který ani nejmenuješ ...

Pro to, že vybraný obor není hlavním motivem, mluví i tvá poslední věta, v níž se ptáš na školy bez přijímaček (opět bez oboru/zaměření).

Co tě zajímá? A jaký máš prospěch?

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.