Maturita z matematiky

Od: Datum: 29.10.14 15:05 odpovědí: 5 změna: 29.10.14 16:00

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli, když chci jít na VŠ na technický obor (architektura), jestli by bylo lepší dělat maturitu z matematiky nebo si s klidným svědomím můžu vybrat maturitu z cizího jazyka? Jak mě pak bude brát ta VŠ u příjmacích zkoušek?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: x*
Datum: 29.10.14 15:10
Nejspíš to té VŠ bude jedno. Ale ve svém vlastním zájmu bys na technicky orientované škole měla matematiku umět dobře, takže má smysl se to naučit i na maturitu.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: host*
Datum: 29.10.14 15:15

Určitě prokázat, že matematiku umíte a proto se hlásíte na technický (a v podstatě i umělecký) obor, kde se matematické myšlení, počtářská rutina a fantazie uplatní. Jazyky jsou samozřejmost a maturita z nic moc nevypovídá, protože záleží na tom, jak umíte jazyk(y) skutečně používat: domluvit se, číst běžnou i odbornou literaturu, psát, korespondovat, apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: toommmm
Datum: 29.10.14 15:22

Ja bych sel do jistoty a matikou se mucil pripadne na VS

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kwisty*
Datum: 29.10.14 15:24

Já jsem sice teprve v 1. ročníku na uměleckém oboru a tu maturitu bych zvládla z matematiky i z angličtiny, jen jsem se tak chtěla zeptat

Od: host*
Datum: 29.10.14 16:00

Takže v tomto případě je důležitější talent a matematika je pouze doprovodná samozřejmost a je spíš na vás, z čeho budete chtít maturovat. A navíc, máte čas jak na rozmyšlenou, tak na váš osobní rozvoj i na soustředění na pro vás důležité předměty (třeba i právě matemetiku).

doplněno 29.10.14 17:07:

V prvním ročníku máte ještě hodně času na přemýšlení o maturitě. Ale zřejmě máte k umění a architektuře blízko a zřejmě jste už i samostatně aktivní. Zkuste to využít a už teď se někde zapojit a upozornit na sebě nějakou svou prací. Na půdě školy jistě máte nějaké školní aktivity.

Zkuste se zapojit i do tak zvané Středoškolské odborné činnosti, zkratka SOČ, občas se to dokonce vyslovuje jako slovo soč nebo sočka. Víc najdete na

Oborů je 18 a z nich by vám nejlépe sedl obor stavebnictví, architektura a design interiérů a zde se můžete přímo podívat do archivu předházejících prací, co žáci a studenti tvořili a co prezentovali: http://soc.nidv.cz/archiv/rocnik36/obor/11

Můžete prezentovat jak nějaké práce z bytové architektury, například návrh řešení běžného bytu, pokojíčku, nebo nějaké malé provozovny, kavárny, čajovny, čítárny knih, šachového klubu; koutek oddychu ve škole, nebo zahradní architekturu - zákoutí ve školní zahradě s trpaslíkem a slunečními hodinami, nebo malým Stonehendž, či skleněnou pyramidou, nebo navázat spolupráci (spolupráce se cení) s nějakým elektronikem a navrhnout zajímavý heliostat, nebo suntracker (objekt, obvykle zrcadla), který se natáčí za sluncem, nebo... atd. Studujete uměleckou školu, jistě máte svých představ dost, nebo dáte hlavy dohromady ještě s někým, necháte si poradit od vyučujícího, najdete si nějakou inspiraci na internetu (hledání různých pramenů a jejich citace se také cení) a určitě už při studiu střední školy najdete zajímavé uplatnění vašeho talentu. Držím Vám palce.

doplněno 29.10.14 17:08:

Víc o SOČ najdete na http://www.soc.cz/o-soc

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.