Reciatace, storytelling, hledám text, povídka

Od: Datum: 28.10.14 16:06 odpovědí: 1 změna: 28.10.14 18:04

Ahojky, potřebovala bych poradit ohledně textu na storytelling. Mělo by se jednat o nějakou zajímavou povídku, která by se dobře vyprávěla. Ideálně aby to byla nějaká "vyprávěcí povídka" s minimem přímé řeči. Něco co předává nějaké zajímavé poselství. Nebo něco co je vtipné. Klidně úryvek z knihy nebo delší povídku. Byla bych moc vděčná za jakékoliv tipy.

(Když nic nenajdu vyberu různé pasáže z Exupéryho Ciradely a udělám z nich jedno dlouhé povídání.)

Budu opravdu vděčná za rady :))


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 28.10.14 18:04

Zkuste vyprávět například nějakou vybranou pasáž z Výletu pana Broučka tentokráte do XV. století, například jak pan Brouček ve zbroje husitů prchl vinicí z bojiště na hoře Vítkově a nakonec ho našli vítězní husité s Janem Žižkou a on nejdříve v domění, že vyhráli křižáci tvrdil, že je jejich a když zjistil, že to jsou husité, tvrdil, že je husita, dobrý čech a Jan Žižka pronesl větu "... toho bohdá nebude, aby...(dál to znáte).

Případně můžete vaše vyprávění přeměnit v zjednodušené loutkové představení s několika loutkami (pan Brouček, Žižka, husité, apod), nebo podobně jako u kramářských písní vyprávění doprovodit ukazováním ilustrativních obrázků. Ne na jedné tabuli, ale třeba na čtvrtkách A4. Pokud neumíte malovat, zkuste požádat nějakého šikovného spolužáka ať vám ilustrace namaluje, případně je v průběhu vašeho vypravování ukazuje. Pokud máte ve škole interaktivní tabuli, bylo by možné vyprávění udělat i moderně formou prezentace s ilustracemi a případnou hudbou v pozadí v PowerPointu.

Příběhů jistě najdete hodně nebo vyprávějte vlastní příběh, nebo si nechte nějaký vyprávět od babičky nebo od dědečka a pak ho převyprávějte spolužákům vašimi slovy, s odkazem, odkud ten příběh je. Takhle se ústním podáním šířily příběhy, legendy, pohádky, už dávno, než je začal někdo zapisovat.

doplněno 28.10.14 18:07:

Loutky můžete nahradit postavami nebo kulisami namalovanými na kusu tvrdého papíru podlepeného nějakým ještě tužším, aby se neohýbaly a přilepenými na špejli, za kterou by se namalované loutky daly nosit a hýbat s nimi po stole jako po jevišti.

Nebo jako pěvec Lumír můžete své vyprávění doprovodit hrou na harfičku, loutnu, housle, bubínek nebo nějaký jiný hudební nástroj.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.