Výběr VŠ

Od: Datum: 27.10.14 14:29 odpovědí: 7 změna: 28.10.14 08:45
Dobrý den,potřebuji poradit s výběrem VŠ. V budoucnu bych chtěla pracovat jako veterinářka nebo např. i v utulku. Prostě mě baví se starat o zvířata. Chtěla by jsem do školy v Praze nebo v budějovicích. Děkuji
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.10.14 14:54

VŠ veterina je v Brně a je tam dost nával, berou málo, velký převis uchazečů. Je jediná v ČR

Pak jedině nějaké příbuzné obory Zootechnika a podobně... zemědělské a veterinární obory zde http://www.jobs.cz/vysoke-skoly/zemedelstvi-a-veterina/

doplněno 27.10.14 19:15:

zemědělská fakulta České Budějovice -- zootechnika -- Studium zahrnuje předměty jako chov hospodářských zvířat, výživa a krmení hospodářských zvířat, pícninářství a reprodukce hospodářských zvířat. Rovněž informuje o ochraně zdraví zvířat, etologii a etice chovu hospodářských zvířat. Absolventi v zemědělských podnicích, v chovatelských a plemenářských organizacích.

Ohodnoceno: 0x

Od: iris*
Datum: 27.10.14 18:48

o co můžu být z tý Zootechniky? To je asi něco jiného ne?

Datum: 27.10.14 22:13

takže kdyz bych chtěla třeba pracovat v tom útulku tak je na to tento obor dobrý? Mám hodně ráda hlavně psy takže bych se chtěla o ně třeba starat :)

Datum: 27.10.14 19:04

Zdravím, veterina je ohromě těžká škola. Osobně jsem dělala medicínu, a prý je veterina ještě těžší než medicína. Zatímco na medicíně se musíš naučit pojmenovat lantinsky každičký kousek lidského těla, každý hrbolek na každé kosti v tvé těle, tak na veterině tohle všechno musíš zvládnout u savců, plazů, ptáků, obojživelníků... A když ji vystuduješ, tak bys ideálně měla pracovat v nějaké veterinární ordinaci. Máš několik milionů na její založení? Nebo máš známého, který za chvilku půjde do důchodu, který by ti ordinaci přenechal?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.10.14 22:16

Vím že je to těžký, to je jasný, ale určitě do Brna nemůžu jít. Co se týče těch milionů, nejsem prezident ani slavná osobnost ani nic, tak to asi těžko. Co se týče známého tak to nemám, ale neni to jenom o tom jestli má příbuzný ordinaci. Nemusím dělat veterinářku, jak jsem psala třeba útulek by se mi moc líbil a nevím jaká je na to dobrá škola. Mám ráda hodně pejsky takže proto. Ráda se starám.

Datum: 27.10.14 22:55

Dobrá, dobrá. Vidím to tak, že spíš než o anatomii, o to, jak to ve zvířecím těle funguje a o zvířecí nemoci, ti spíš jde o to, že se ti pejsci líbí, ráda si s nimi hraješ, mazlíš, krmíš je... Tak v tom případě podle mého názoru VŠ nepotřebuješ, v útulku tě vezmou i bez ní. Ale nečekej nějaký závratný plat, samozřejmě. Víš co, jde si o to stanovit si priority, chceš mít své povolání jako radost i s tím, že nebudeš mít VŠ a dobrý plat? Nebo jít na VŠ i jiného zaměření, než je to tvoje, z důvodu jak jsem psala výše, pak pracovat v tom oboru co vystuduješ, s vyšším platem? Pak bys měla takový plat, že bys sis mohla dovolit mít jako koníčka třeba soukromí miniútulek pro psy, kde bys byla jeho pánem. Ale za vším jsou v dnešní době prachy. Musíš si vybrat.

Datum: 28.10.14 08:45

na České zemědělské univerzitě Praha máš obor kynologie ---- o psech, jak vycvičit psy...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.