Kam na školu, pokud chci být učitel?

Od: Datum: 26.10.14 21:55 odpovědí: 2 změna: 27.10.14 12:40

Ahoj! :)

Jsem v 9. třídě a chtěla bych být učitelkou na 2. stupni ZŠ, avšak nevím, na jakou mám jít školu - zda nějakou odbornou pedagogickou či gymnázium, i když nevím, jestli na gymnázium mám (moje průměry na vysvědčení se motají něco kolem 1,4 - 1,6). Chtěla bych učit český nebo německý jazyk, pomáhat žákům, pracovat s nimi. Tak se Vás chci zeptat, zda mám jít teda na gymnázium a pak na VŠ pedagogickou fakultu, nebo na odbornou pedagogickou školu a z toho na VŠ? Předem Vám všem moc děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.10.14 23:29

Pokud půjdeš na gymnázium, tak máš ještě možnost si vybrat ještě jiný obor. Dostáváš střední všeobecné vzdělání. Pokud jseš na 100% rozhodnuta o své budoucnosti, tak bych volil střední pedagogickou školu.

Ohodnoceno: 1x

Od: asd*
Datum: 27.10.14 12:40

Na učitele je jednodušší druhá možnost. Gympl je všeobecná příprava na VŠ = náročnější než pedagogická střední, ale můžeš v podstatě na jakoukoliv VŠ. Opačně ti nic jiného než VŠ pedagogická nezbyde - VŠ jiného typu bude problém zvládnout (i se tam dostat)

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.