Antiutopický román

Od: Datum: 25.10.14 18:31 odpovědí: 4 změna: 26.10.14 08:41

Co je to antiutopický román? Je to opak utopie?

Jestli je utopie je něco nereálného, nemožného tak antiutopie je co?

Např. RUR je co? někde jsem četla že utopický, někde antiutopický

Válka s mloky nebo Farma zvířat?

Mám v tom trochu zmatek

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 25.10.14 18:39

Napsala bych ti to,ale zde to je přesně,včetně zmíněných autorů... http://cs.wikipedia.org/wiki/Antiutopie

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.10.14 18:45

Hledejte termín ANTIUTOPISTICKÝ, budete spokojen/a, výsledky Vám odpoví na dotaz.

Ohodnoceno: 2x

Od: qt
Datum: 25.10.14 19:42

Ono se dá svým způsobem použít oboje, protože něco může být utopie na první pohled, a doopravdy či z jiného úhlu se to jeví jako antiutopie ( či dystopie). Takže dle mě je jedno, co se použije, pokud ten člověk vysvětli, jak to myslel. Pokud si dobře pamatuju, svět v RUR je svým způsobem utopie, všeho je přebytek, každý se má dobře, všechnu práci dělají roboti. Na druhou stranu člověk degeneruje a nepracuje, není tím, co dělá člověka člověkem, tam lze vidět tu antiutopii.

Válku s mloky bych neřadil ani k jednomu, protože tam k té utopii snad nestihne ani dojít, ten příběh mi přišel vždo o něčem jiném.

Farma zvířat je hlavně alegorie na snahu o utopismus, v podstatě reflektuje to, jakým způsobem vznikl komunismus.

Utopie není a priori něco nerálného. Jde o společnost, kde neexistuje bezpráví, je rovnost, každý se má dobře. Ale provedení je nereálné, stačí se podívat na 20. stoleté. V přeneseném významu pak utopie je něco nereálného.

Nakonec taky záleží, jak to bere váš učitel na literaturu. Pokud je rozumný, tak vezme více vysvětlení, pokud je jako nemalá část učitelů, tak nesnese jiný názor a budeš se to muset naučit, jak chce on.

Doufám, že jsem pomohl.

Ohodnoceno: 2x

Od: tomb*
Datum: 26.10.14 08:41

dík pomohl moc, lepší když to někdo napíše vlastními slovy, to je pro mě lepší

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.