Výběr VŠ a celkového zaměření

Od: Datum: 23.10.14 18:55 odpovědí: 2 změna: 23.10.14 20:52

Dobrý den, vím, že je tady tento datz asi často, ale i já bych se potřebovala s někým poradit ohledně mého celkového budoucího zaměření. Jsem v druhém ročníku na gymnáziu. Letos si budeme vybírat volitelné předměty pro třeťák, no a to se samozřejmě musí odvíjet od toho, co bychom chtěli v budoucnu dělat. Odmalička miluju zvířata, tak jsem myslela, že bych zkusila veterinu. Jenže zjišťuji, že bych na to asi neměla, nejsem moc studijní typ a tohle je přeci jen hodně obtížná škola. Ráda bych zůstala u biologie, ta mě celkem baví, především ta zoologie, lidské tělo, ale taky třeba ekologie nebo i botanika. Ale kdybych studovala biologii, vůbec si nedokážu představit, co bych potom dělala. A jestli bych vůbec našla nějaké slušné uplatnění? Krom biologie mě zajímají i nějaké sociální obory, jako religionistika nebo třeba antorpologie, a taky zeměpis. Ale tady bude podle mě ještě horší uplatnění ... Takže jakým směrem bych se měla zabývat, abych jednou našla uplatnění a aby ta škola nebyla úplná šroťárna? Moc děkuji za odpovědi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jew
Datum: 23.10.14 19:41

Školu si vyberte takovou, abyste jí dodělala. Z toho, co jste o sobě napsala se zaměřte již nyní na výběr vhodného a bohatého partnera/manžela. To je asi to nejdůležitější, co můžete nyní už dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.14 20:52
avatar

Když vystudujete biologii, tak kromě toho, že ji budete moci pak učit, když byste si dodělala nějaké to pedagogické minimum či co, tak snad pak jít jedině někam do výzkumu. Jednoobor biologie je asi nanic. Nevím, co vám poradit. Každá vysoká škola je svým způsobem těžká. Všude se musíte učit a dělat zkouška. A co ta antropologie, to by možná nebylo tak špatné. Ale jste teprve ve 2. ročníku, hlavně si vyberte obor, který vás bude bavit aspoň trošku. Baví vás botanika, a co třeba zahradní architektura, to by vás nebavilo?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.