Kompenzační pomůcky

Od: Datum: 16.10.14 16:46 odpovědí: 3 změna: 17.10.14 10:23

Dobrý den, mám psát seminární práci o kompenzačních pomůckách a tak jsem chtěla úvod psát o vzniku a vývoji o těchto pomůcek ( všeobecně ), internet už mám snad celý projitý a nikde se nic takového nepíše, nevěděl by někdo kde hledat, popřípadě nějaké odkazy. Děkuji moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.14 17:04
avatar

Tohle téma už je dost specifické, takže by to chtělo solidní, knižní zdroje. Z mých zkušeností a potřeb - ty opravdu použitelné většinou jsou v knihovnách, ne na internetu. A taky to vypadá jako důvěryhodnější zdroj v závěru práce. :) Ideální by bylo najít nějakou diplomovou práci o pomůckách obecně - součástí každé takové práce je seznam literatury. V něm se inspirovat a dané knížky si vyhledat. :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.10.14 18:51
avatar

http://kochlear.cz/index.php?…y-vyvoj-kompenzacnich-pomucek

http://iks.upol.cz/wp-content…4/03/Janecka_Tyflopedie_2.pdf

http://www.ottobock.cz/cps/rd…xchg/ob_cz_cs/hs.xsl/696.html

http://gerstner.felk.cvut.cz/…2005_ZS/Rehabilitace_ruky.doc

http://vozickar.com/serial-hi…oj-invalidniho-voziku-1-cast/

http://dspace.k.utb.cz/bitstream/handle/10563/5218/kol%C3%A1%C5%99ov%C3%A1_2008_bp.pdf?sequence=1

Že bych měla jiný internet?

doplněno 16.10.14 19:56:

Dovolím si dodat, že chcete-li psát seminární práci o kompenzačních pomůckách - obecně (o všech co existují), je to na diplomku a i do té bych se věnovala jen některým. Vybrala bych si např. kompenzační pomůcky pro hluché, slepé nebo stráta končetin, inkontinenci nebo např. kompenzační pomůcky pro určitou diagnozu. Neznám zadání práce a nevím do jaké školy-oboru.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.10.14 10:23
avatar

Možná, že bys měla poklikat a najít stacionáře. Dětské, dospělé, rehabilitační, pro specifická postižení. Zavolat tam a objednat se na exkurzi. Uvidíš, co je kupované a co je vytvářené pro určité postižení, pro učitého pacienta, klienta. Dozvíš se, jak každý stacík spolupracuje s dílnou, jak společnými silami vymýšlejí a dopasovávají určitou pomůcku tak, aby pacientovi usnadňovala život nebo to aby vůbec mohl přežít.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.