Vrácení peněz

Od: Datum: 13.10.14 13:28 odpovědí: 4 změna: 13.10.14 14:28

Milí poradci,

potřebuji poradit. Minulý rok jsem musela ze zdravotních důvodů přerušit studium, nyní jsem tedy o rok níže než je minulá třída. Protože jsme si začali skládat peníze na maturák, dála jsem tam od prváku 3 000 Kč a nyní, když ho s nimi mít nebudu, chtěla bych s rodiči tyto peníze zpět. Oni mi ale bohužel řekli, že mi vrátí jen 2 000 Kč, protože museli na něco zaplatit zálohu 1 000 Kč. Rodiče ale tvrdí, že by měli vrátit celý 3 000 Kč, že když si to mezi sebe rozpočítají, aby to doplatili, vyjde to na jednoho člověka cca 33 Kč. Někdo zas mi říkal, že mi to vracet nemusí, že je to jako když zaplatíte zálohu např. na zájezd apod. Zajímalo by mě tedy, jestli mám právo dostat celou částku zpět nebo ne. Nechci si je nějak rozhádat, ale zároveň mi je líto těch peněz, přeci jen to pro nás není malá částka, na to, abychom ji takhle vyhodili. Máme tedy zkusit domlouvat?

Děkuji předem za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.14 13:51
avatar
Kdyby se mi tohle stalo, tak peníze chci zpátky. Musíte se domluvit, já bych jim je nenechal.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: asd*
Datum: 13.10.14 13:53

Chtěl bych vyúčtování za co a kolik byla záloha a jakým způsobem je vratná. Pokud to byla záloha např. za sál a maturák se uskuteční bez tebe, tak by měli vrátit všechno - maturák si zaplatí účastníci, proč bys jim na to měla přispívat?

Pokud záloha byla přímo na tebe (např. cena závisí na počtu lidí) a propadla by záloha za tebe, tak to mají snížené správně.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kecerad
Datum: 13.10.14 14:28

Děkuji všem za rady.

Říkali, že to byla záloha té budově, kde se bude konat maturák. Nic víc mi neřekli.

Datum: 13.10.14 14:01
avatar

Já bych to viděl na morální právo, zákon na to žádný nebude.

Ověem, Possessores sunt potiores, licet nullum ius habeant (Držitelé mají silnější postavení, i když (na věc) nemají žádné právo)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.