Výpočet ks/1hod

Od: Datum: 12.10.14 13:26 odpovědí: 4 změna: 13.10.14 16:29

Zdravím,

už si nepamatuju jak jsme ve škole počítali takovéto příklady a tak prosím matikáře o pomoc.

Máme dány 4 stroje (linka) které zpracují materiál za

1) 20 min/100ks

2) 20min/100ks

3) 18 min/100ks

4) 16 min/100ks

A dále jsou tu 40lidé kteř na těch strojích pracují. Za kolik minut udělají všichni dohromady 100ks?Za kolik minut to udělají 3 lidé a dva lidé.

Mám na to laický názor, že je 20min/100, ale to jen tipuju, protože když bude 1 člověk začínat na 1. stroji, tak ten 4. než dojde materiál, tak musí počkat. Jde mi spíše o matematicky vyjádřeno. Tedy vzorec, dle kterého bych doplnila minuty a počet lidí. Vím, že jeden člověk to udělá za součet všech časů tedy 74 minut. Prosím poraďte. Dík. A.

Jeden člověk

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.14 18:37

Nějak tomu zadání moc nerozumím. Vaše úvaha vypadá logicky, ale pokud tedy jde skutečně o 4 navazující stroje, tak nechápu, o co kráčí. Jak například tři lidé budou obsluhovat ty čtyři stroje? Sorry, ale asi moc neporadím. Ty úlohy, co se dělají ve škole, většinou mluví o nezávislých činnostech, jak třeba výsadba stromků.

Mimochodem mi to připomnělo, jak takhle pracovaly dvě blondýny. Ta první bvykopala jám a to druhá ji zaházela. A když se jich ptali, co to dělají, odpověděli: Obyčejně jsme tři, ale ta prostřední, co do tí jámy sázela stromky, má dnes dovolenou.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.10.14 20:27

:-D hmmm vtip dobrý. U nás se jedná o 4 na sobě navazující poloautomaty, Každý obsluhuje jeden člověk tzn 4 lidé, ale v momentě, kdy někdo chybí, tak je to problém. Každá mašina má nějakou kapacitu. Z toho se dá vypočítat kolik udělá 1 pracovník za směnu. Ale výrobek musí projít 4mi operacemi tzn 4mi stroji. Ale každý stroj má jinou kapacitu.

Jeden pracovník udělá na prvním stroji 100ks za 20minut. Na dalším stroji také, ale když každý stroj udělá 100ks za různou dobu? Tzn že dohromady udělá 1 pracovník 100ks za součet všech 4 časů, ale jak to vypočítat s méně pracovníky?

Když jsou třeba dva lidé, tak pracují každý na dvou ...samozřejmě po sobě.Snad je to srozumitelné.

Datum: 12.10.14 23:04

Tak ten vtip tam byl k odlehčení. Na druhou stranu, lze o něm uvažovat i vážně: kdyby to byly brunetky, tak by se o to sázení podělily; le jak? jedna by sázela a druhá kopala, nebo by se v tom sázení střídaly? Ale s tím by mi matematika moc nepomohla (nebo možná pomohla, ale musel bych udělat podrobnější analýzu), spíš by to byla otázka organizační.

A tak si myslím, že ve vašem případě by prvořadé bylo těm dejme tomu třem pracovníkům nějak tu práco zorganizovat a to by bylo třeba dělat v reálu. Takže já už teď vím, co se tam děje, tedy alespoň rámcově, ale stejně nevím, co takhle od psacího stolu s tím. Proč to vlastně chcete rozpočítávat? (Ostatně, striktně vzato, žádný pracovník nejspíš neudělá žádný výrobek, aspoň ne celý. leda by nezůstával u jednoho stroje, ale postupoval by s výrobkem, a jsme zase u organizace práce. Takže je to zajímavý problém, ale opravdu nevím, co a jak vlastně počítatg, aspoň zatím ne.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.10.14 16:29

Co počítat? Normu dle které nás v práci hodnotí a dostáváme za ní prémie. A o to jde. Klučina, co nastoupil za parťáka sice má mnoho indulony a chodí v předklonu aby mohl co nejpohodlněji někomu lézt do ...le, ale IQ tykve.

A proto bych chtěla vědět dle matematika, jak se počítá norma. Já to fakt beru jako laik a protože jsem již delší dobu ze školy, už je pro mě těžší si vzpomenout jak se to tenkrát počítalo.

Když si vezmu, že každý stroj a člověk je na startovní čáře a v 6:00 hod začne pracovat tak dle mě sice každý skončí na konci směny s jiným počtem kusů.

Ale jedeme všichni 4 lidé jako štafeta a jako taková se počítá až s posledním, kdo doběhne, ne?

Takže když jeden člověk udělá 100ks výrobků na 4 strojích za součet všech časů, za kolik času udělá stejnou práci dva a tři, a čtyři lidé?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.