VŠ ekonomický obor - lehká matematika

Od: Datum: 10.10.14 18:35 odpovědí: 7 změna: 10.10.14 20:27

Ahoj, nevíte někdo o nějaké vysoké škole kde se vyučuje obor, který se zabývá financemi, nebo ekonomií, nebo managementem, nebo něčím podobným a kde by hlavně nebyla obtížná matematika? Z matematiky jako jediné bych měl strach, protože jsem nebyl na gymnaziu,ale na střední odborné škole, kde jsme nějaké učivo z matematiky, které se bere na gymnaziu vůbec neměli. A ze státní maturity z matematiky jsem měl za 3. Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: qt
Datum: 10.10.14 19:03

Přijde mi, že chtít lehkou matematiku u financí je totéž jako chtít lehkou biologii na medicíně. Pokud chceš mít kvalitní vzdělání v tomhle oboru, tak tu matiku musíš umět. A i když jsi ji neměl, dá se doučit, od toho je prvák na vš.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.10.14 19:08

Ahoj, díky, jak to mylíš , že od toho je prvák na vš.

Od: qt
Datum: 10.10.14 19:21

Většinou se v prvním semestru "ustaluje" úroveň znalostí, takže probíhá nějaké opakování matematiky. A pokud ne, stále se to dá doučit svépomocí. Pokud jsi schopen matematiku se doučit, tak se jí zvládneš doučit. Pokud ne, nedoporučuju studovat ekonomický obor. Je to na tobě.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.10.14 19:06

To si nevybereš, ono to bude na všech ekonomických VŠ zhruba stejné. Nejtěžší prý jsou statistické výpočty a bez nich se ekonomika dnes neobejde. Ale pořád je tam matematika o něco lehčí než na Mat-Fyz UK nebo ČVUT. Před přijímačkami na VŠ ti doporučuji přihlásit se na placený přípravný kurz matematiky, dost to pomůže !

doplněno 10.10.14 19:22:

Lepší než soukr. doučování je kurz přímo od VŠ na kterou se hlásíš, pokud jej škola pořádá. To tě připraví abys byl schopen zvládnout přijímačky.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.10.14 19:09

už sem se na takové kurzy díval, něco podobného jsem absolvoval na přípravu na maturitu z matematiky od tutoru a myslím, že soukromé doučování bude lepší.

Datum: 10.10.14 19:41

A co ta Právnická fakulta MU - to už tě přešlo? https://www.poradte.cz/skola/…alizace-a-verejna-sprava.html

doplněno 10.10.14 21:51:

Řekl bych, že možnost uplatnění z obou škol je podobné a nevypadá to moc růžově. Absolventů těchto VŠ je nadbytek. Zároven je vyžadována praxe, která jim pochopitelně chybí. Jestli se moc necítíš na matiku, tak raději tu právnickou f.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 10.10.14 20:27

Na právnických fakultách je obrovská výhoda v tom, že tam není vubec matematika, studovat na Právnické fakultě by se mi líbilo více, ale myslím si, že tam je o dost horší uplatnění absolventu, než na Ekonomických fakultách (studiem na právnické fakultě myslím obory: Právní specializace a veřejná správa, ne klasické právo). Co myslíš ty?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.