Jak se mám učit mechaniku

Od: Datum: 10.10.14 16:56 odpovědí: 1 změna: 10.10.14 17:21

Ahoj, dneska sme dostávali známky z mechaniky (1. známku z mechaniky vůbec) a z 29 lidí dostalo 27 pětku ,ale nechci to brát že to neumí nikdo tak já taky ne , chci to umět ,ale prostě nevím jak se to učit. Učitel říkal jako matiku. Ale to nejde prostě. Ve škole probíráme rozklad sil ,ale je to tak že to nakreslí a mi z toho hend počítáme to zvládám . A v učebnici z který si máme počítat sou slovní úlohy a často je to na jiným principu než děláme. Ve škole sme ten typ příkladů nedělali, nikde tam vzorovej příklad v učebnici není tak jak mám přijít na to jak se to počítá. V matice tam alspoň jeden vzorovej příklad je a to pak zvládám.. ale tohle fakt nevím jak :( Jestli je tu někdo kdo tu vystudoval, tak prosím jak ste se tu mechaniku učili vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: qt
Datum: 10.10.14 17:21

Co přesně myslíš mechanikou, to označování je někdy nepřesné. Jinak doporučují koukat i do jiných zdrojů, na internetu je dost výkladů s trochu odlišliným stylem vysvětlování a možná to je to, co potřebuješ. Třeba tu: http://fyzika.jreichl.com/main.article/view/149-mechanika , určitě jsou i nějaká youtube videa. S matikou to hodně souvisí, ale spíš jde o to umět použít ten aparát (třeba vektory), ta fyzika se asi nejlépe učí, když si ji člověk představí, ne-li vyzkouší. A jak to člověk pochopí, tak procvičovat stále příklady, aby to utvrdil.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.