Stres ze školy

Od: Datum: 06.10.14 18:46 odpovědí: 3 změna: 08.10.14 12:39

Ahoj,

Po přestupu ze zš na elektroprůmku (obor elektrotechnika) mi dává hodně zabrat. Spolužáci jsou opravdu hodně v poho, ale problém je v učení. Každý den bych usínal okolo 22:00 a vstával v 5:45, ale místo toho cítím takovou úzkost, strach a kvůli tomu usnu třeba až po půlnoci a probudím se většinou okolo půl čtvrté, takže toho moc nenaspím. Nemohu spát kvůli tomu, že na tom učení (které mi zrovna moc nejde, právě protože nemohu spát) závisí moje budoucí kariéra a pokud to zkazím, tak budu v... Nevíte někdo jak se s tím vyrovnat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.14 19:40
avatar

Přechod ze základní na střední školu je vždycky náročný a často je spojen i s (dočasným) zhoršením prospěchu. Časem si na nový způsob práce i přípravy do školy zvykneš, pak to bude snazší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.14 19:40
avatar

Ahoj, přestup na střední školu je vždycky zátěž a málo kdo se adaptuje hned a bez problémů. Důležité je, proč se přesně stresuješ? Teď nemyslím to, že na tom závisí budoucnost, ale obecně - nejde ti učivo? A co to znamená? Pro někoho je "nezvládat", i když dostane jednou za čas trojku...

S tou kariérou a budoucností to nebude zase tak horké. Svědomitost je dobrá vlastnost, ale nesmí tě převálcovat. Jsi na střední, z pětistupňové stupnice je jen jedna známka "nevyhověl" (na výšce je to už čtyřka), takže aspoň na tu trojku se to dá při troše snahy většinou uválčit. Výhodou je, že v průběhu pololetí nasbíráte více známek, takže i nepovedený začátek se dá třeba opravit. ;)

Doporučila bych ti uklidnit svědomí - takže pravidelná příprava do školy. Dělej úkoly a uč se dřív, než na poslední chvíli. Ideálně z hodiny na hodinu, než ten stres povolí. Když uvidíš, že se v hodinách "chytáš", budeš mít klidnější spaní. :) A večer si dej nějaký čaj na zklidnění - hodně se doporučuje meduňka a třezalka. :)

Držím palce. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: asd*
Datum: 08.10.14 12:39

Zvykneš si ;) Udělej si systém - čas na učení a čas na zábavu a sport - např. hodinu si opakovat látku ve škole, udělat úkoly, hodinu opakovat starší látku a pak si jít navečer zaběhat, sprcha, večeře a do postele.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.