Jak zvládnout tříletého syna

Od: Datum: 05.10.14 14:08 odpovědí: 7 změna: 11.10.14 01:43

Dobrý den,

nějak mi docházejí síly a opravdu si nevím rady ve výchově mého tříletého syna.

Poslední dobou je u nás doma všechno naruby. Náš syn pro mě začíná být nezvladatelný.

Ať mu řeknu cokoli nikdy mě neposlechne. Pojď se oblíknou, svlíknout, najíst, napít, vstávej, pojď si lehnout,

nikdy se nedočkám souhlasu. Nejhorší je, že se začínáme ve výchově rozcházet i s manželem. Ten je flegmatik je mu úplně všechno jedno a já protože vyžaduju nějakou poslušnost,tak začínám být ta nejhorší. Snažila jsem se manželovi vysvětlit, že musí stát při mě, vydrží to chvíli, ale povahu má jakou má, takže je to samozřejmě za chvíli zase stejné.

Nevím jak poznám, jestli je syn hyperaktnivní, ale chviličku neposedí, někdy mi přijde, že skutečně blázní.

Syn teď od září chodí do školky a taky začínám pozorovat, že od té doby je na ostatní děti zlý. Od malinka chodíme mezi děti, na hřiště, na plavání, mám spoustu kamarádek se stejně starýma dětma jako je syn a nikdy nebyl problém. Nyní na hřišti začíná děti mlátit nebo na ně plive. Vůbec nevím, odkud to má. Vždy ho vezmu-jdeme domů. Dostane nějaký trest a řeknu mu proč to tak je a jak to má být příště..Ale bohužel je to pořád stejné..:(

Moc děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.10.14 14:26
avatar

manželovi nechejte syna na víkend ať se o něj postará. Asi netuší o čem výchova je a v k čemu je to dobré. Předpokládám, že ještě nedostal důvěru na samostatné starání...

Jinak nejdůležitější je důslednost a být za jedno, bez toho to nepůjde.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.10.14 14:44
avatar

Nechci být za sýčka, ale pokud máte nyní potíže se zvládnutím tříletého kluka, tak si dovedu v barvách představit, jak bude vypadat jeho výchova za 12 let, až mu bude 15.

Každopadně je důležité, aby poslouchal. Pro nějaké debaty a demokracii zde není místo. Prostě neposlechne, varovat. Pokud dál pokračuje, nastal čas činů - prostě mu hned napleskat zadek. Vím, že dnes to není moderní, ale já jsem přesvědčen, že pár přes zadek znamená pro výchovu víc, než půlhodinová přednáška.

Stejně tak je důležité, aby oba rodiče byli jednotní, jakmile jeden zakáže a druhý dovolí, tak je výchovný efekt v ).( . Protože ten zakazující rodič je okamžitě v očích dítěte za deb.la, zatímco ten co povolí je prostě úúúúúžasný. A finále je takové, že si junior dělá co chce.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 05.10.14 15:13
avatar

Ono je to vcelku prosté. Vašemu synovi se ve školce nelíbí, a navíc prochází obdobím vzdoru. Víc než výprask pomůže laskavá mamina naruc a pochopení, důslednost a trpělivost.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.10.14 16:02
avatar
Vychovavat , vychovavat , varovat , kdyz nepomuze tak vyprask. Vy jste sef ne on.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.10.14 17:03
avatar

http://www.nevychova.cz/nevychovatv/ Celý tenhle odkaz pečlivě proklikejte a sledujte nová videa a nové články. Pomůže vám to. ;) Asi máte hyperaktivní dítě a to není snadná a jednoduchá výchova. Jinak, všeobecně platí - laskavá důslednost, dítě zaměstnávat, úkolovat ho tak, aby byl stále zaměstnaný. Žádné skoky, jen malé krůčky.

doplněno 05.10.14 17:11:

http://www.ghc.cz/cs/lecba-za…mozkova-dysfunkce-u-deti.html a také si pohledejte nějaké odborné články o lehké mozkové dysfunkci, která je pravděpodobně příčinou nezvladatelného chování vašeho kloučka. Není a nebude to snadné ani pro něho, ani pro vás.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: simca*
Datum: 10.10.14 23:25

Prosím,nepropadat zoufalství! Já si prožila to samé,synovu školku jsem v podstatě probrečela nebo jsem se klepala vzteky a to hlavně na sebe,nevědouc,kde jsem udělala ve výchově chybu. Potom mu diagnostikovali ADHD (porucha pozornosti s hyperaktivitou),naučili jsme se s tím pracovat,vybrali správnou školu a snažíme se v rodině táhnout za jeden provaz...teď je mu 11 a je to skvělý kluk,ikdyž "plašan" je to pořád. Pořídili jsme si ještě jednoho prcka,ale to je proti tomu úplné zlatíčko-kdyby vám někdo tvrdil,že chyba je ve vás,resp.vaší výchově-není to tak. Tím vším netvrdím,že i váš syn musí mít tuto dg.,ale i kdyby tomu tak bylo-vše se dá zvládnout-hlavu vzhůru. Anebo má "jen"období vzdoru,které obvykle brzy přejde držím palce

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dezo
Datum: 11.10.14 01:43

Párkrát dokonale ztřískat a je klid na hodně let.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.