Na SŠ se mi znechutila matika je to mnou nebo

Od: Datum: 04.10.14 16:17 odpovědí: 1 změna: 04.10.14 16:50

Ahoj, na ZŠ mě bavila matika . Měl sem z ní většinou 1-2 , někdy sem dostal 3-4 ,ale to bylo většinou hloupou chybou ne že bych tomu nerozumněl a nebavila a nešla češťina , přírodopis atd... No a teď sem šel na průmyslovku , protože matika je technický předmět a ten mě jak sem říkal bavil... No a na té průmyslovce se z matiky pro mě stal strašák. Mám z ní zatím trojky to ještě jde ,ale bojím se že to zachvíli bude horší , ale prostě pociťuji něco co sem na ZŠ nepociťoval , že tu látku někdy nechápu hned ,ale třeba až druhej den nebo když k tomu sednu doma a propočítám si to . Je to mnou nebo je to obtížností té školy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.10.14 16:50
avatar

Je to hodně vliv zvyku a změny školy. Přece jen střední už je něco jiného než základka a i ta matematika je tam těžší, takže dávat pozor v hodině dost pomůže, ale chce to často už i samostatnou práci doma. S tím, že se budeš muset o něco více připravovat, se musí počítat (a to i v jiných předmětech).

Chce to zakousnout se do toho, jak píšeš - sednout si k tomu. Toho se drž, nespoléhej, že to půjde "samo". Až tomu přijdeš na kloub a dostaneš pár lepších známek, budeš mít zase optimističtější pohled na věc. Někdy může pomoct i změna metody učení, co třeba zkusit to ne o samotě, ale s někým? Nevyhovuje to každému, je to jen nápad. :) Pokud máš špatný pocit kvůli toho, že už ti to najde tak snadno jako na základce, tak práce na tom je cesta. A pokud je to jiným učivem, tak to tak bude vždycky - budou zajímavější i nudnější témata.

Držím palce a nenech se odradit. :)

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.