Propadám zatím :(

Od: Datum: 02.10.14 14:27 odpovědí: 10 změna: 09.10.14 20:41

Ach jo lidi sem úplně blbá kráva :´(.Dneska mám stejně smolný den.Tak abych to napsala mám chut se sice podřezat protože ted budu jako vězen jediný co budu dělat celý den-vstát s postele,škola,,oběd,učení,spaní=konec dne

Strašně moc se stidim ale tohle jsou moje známky sice je září a pokud budu makat tak to napravim-ČESKÝ JAZYK-2,3,dějepis-3,matematika-5,1,5,5,přírodopis-5,4,5,5,5,5,hudební výchova.

No jo vim ted budete říkat jak sem vypatlaná teprve v sedmé třídě :((( ale chci to změnit přírodopis mi sice nikdy nešel ale matika je konec světa.Musim se učit ale nevim jak na to ano vím číst si se sešitů jenže mě to do té hlavy nikdy nejde.

Ps:Takže tímto sem se chtěla zeptat jak se učit i jinak než si furt číst protože mi to nejde.Děkuji předem sem hnusná a blbá vim to tak mi to neříkejte prosím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.10.14 14:32
avatar

Je září, máš spoustu času na nápravu.. Každému pomáhá jiný styl učení..

Podřezávat se není důvod. Jsou na světě daleko horší věci.

Já se učila nerada, takže mi pomáhalo sedět v hodině v předních lavicích a dávat pozor během vyučování. Látka se u tabule zkoušela stále dokola, takže už to měl člověk od těch zkoušených odposlouchané jako básničku. Pak také pomáhá učit se ve dvou a vzájemně se zkoušet. Nebo si látku přečti. Zavři sešit a přezkoušej se. Často pomůže, říci si to nahlas a zpaměti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nightrebelka
Datum: 09.10.14 20:41

Naprosto souhlasím.

Sem také v 7. třídě a mám problémi s učením. Často se nesoustředím a ve škole mám pouze strach z učitelky na matiku většinou řve na ostatní a já sem to už taky zažila. V češtině mám zatím 2 špatné známky, ale snažím se si to napravit pokaždé když mi něco jde a sem v tom dobrá= většinou to dopadá na známku 1-2. Dějepis a příroďák hravě zvládám. Je tu však problém v jazycích. AJ a NJ mám spoustu problémů. Na AJ mám sehnané doučování, ale na NJ mám potíže. Učitelka i přesto že poslouchám jak nejlépe to jde mé známky se houpou 3,1,4,2,5,5. Dobré známky hlavně nachytávám při domácích úkolech když je učitelky znaámkují. Jsou to vlastně 1 zadarmo.

Vyskouším tvoji radu i když sem to hodně krát dělala, ale zopakovat tenhle pokus podle mě jen prospěje.

PS: (děkuji) a omlouvám se za chyby, které jsem do tohoto napsala, někdy se prostě nesoustředím :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.14 14:36
avatar

to mate jiz tolik znamek? no co ucit se ucit se ucit se a nechavat se zkouset.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 02.10.14 15:27
avatar

Nemusíš se stydět,a já tě nechci zlobit,ani urazit.Ale...Vše má své "ale"...Píšeš,že z ČJ máš dvojku a trojku a přitom ve slově "stydím" s klidem napíšeš měkké "i." Tak to je na pováženou v sedmé třídě !... Matematika je o logice,hrátky s čísly,pokud nechápeš,asi moc v té škole neposloucháš,že? Tři pětky a jednička - a vida,přece jednou to šlo,když se chtělo,že?...Přírodopis,nádherný předmět,vždyť je o přírodě,o tom,co se děje kolem nás...Taktéž,asi nedáváš pozor *uf* A o hudební výchově se snad raději ani bavit nebudeme...Víš,ono to do té hlavy jde,když se chce..Musíš se zkrátka přemoci a začít se učit. Jak? Normálně. Sednout,vypnout veškerou elektroniku a číst a číst.Jen tak si to mozek zapamatuje.Říkej si to nahlas a pak zpaměti,prostě se zkoušej.Dělej si výpisky,ne aby ses to učila jako básničku a snaž se pochopit podstatu každé té věci,podstatu toho,o čem je řeč.Pochopila?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zelenydabel*
Datum: 02.10.14 15:30

tak přírodopis, ten se naučit dá, to nějak zvládneš. Ber to tak že je dobré znát základy. Neuč se s tím že tě to nebaví, ale už se tak, že tě to zajímá. Nevím co se probírá v sedmé třídě, takže neporadím jak na to. Já vím že mě nešel hmyz a dostal jsem kouli v sedmé třídě...pak jsem se naučil a konečná na vysvědčení byla trojka.

Horší to je s matematikou. Matematiku se nenaučíš klasickým biflováním, musíš ji pochopit a hlavně musíš umět základy. Pokud nemáš základy ZŠ, tak budeš mít problém i na SŠ, no a vysoká pak bude martyrium.

Ale není všem dnům konec. Řekni rodičům, že matematiku nechápeš a že by jsi potřebovala sehnat kvalitní doučování. Uvidí že máš snahu, když uvidí že se snažíš učit ale stejně ti to nejde do hlavy. Problém s matematikou je hlavně ten, že to neumí vysvětlit ani samí učitelé, a druhý problém jsou učebnice, které mají sice x barev na dané stránce ale vysvětlení látky je tak složité, že je mají problém pochopit samí rodiče.

Je září, hlavu vzhůru, zapiluješ, jsi pilná a snaživá a to dotáhneš. Neboj ;)

hodně štěstí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tellysa
Datum: 02.10.14 15:44

Tak řeknu to asi takhle:1.my máme jednu učitelku jmenuje se Macková a problém je že se s ní nejde ani učit.Je to nějak takhle.Přijde dá nám test.Něco musíme napsat do sešitu.Zkouší před tabulí.A dá nějaký extra dlouhý úkol který mi dá 2 hodiny.Tady je to spíš o učitelce protože mi vždycky přírodopis šel a také se ho učímm ale nejde to.Kdybych psala pravopisné chyby sem na mobilu.

2.j přiznávám matematiku=zlomky a počítání umím perfektně jenže my nejde geometrie.Mám sociální fobii tak se mi navíc při rýsování klepe ruka.Ale Abych to nesváděla na nemoc musim přiznat že prostě neumim moc obsah a obvod no :/

Od: helper123*
Datum: 02.10.14 15:40
Já mám taky 4 a pohoda, času na nápravu více než dost ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: verusshaaw*
Datum: 02.10.14 16:54

Prosim tebe, sedni si k tomu, to půjde. :) Asi mi budeš chtít dát facku, ale já jsem teď v devítce a s odstupem času si říkám, že to učivo před pár lety bylo mnohem lehčí, než je teď a je škoda, že jsem se tehdy neučila víc, protože ono to se sebou dost souvisí (třeba v tej matice posranej :D), tehdy to byla jen lenost, co mě od učení odrazovala. Teď se snažim zabrat (a nejde mi to:D), protože na střední mi v učení nebude překážet lenost, ale nedostatek základních vědomostí. :)

To, co se teď naučíš, ber jako základy. Jako když stavíš barák. Čím pevnější základy, tím větší dům (= zbytek informací, jinými slovy, co se dozvíš na střední a vysoké škole... čím vyššího vzdělání dosáhneš, tím roste pravděpodobnost, že v budoucnu vyděláš balík!:D).

Jak velký "dům" si postavíš, je jen na tobě. ;)

A jak ho postavit? :) Tak v první řadě se nenech v hodinách rozptýlit a pečlivě poslouchej. :) To udělá kus práce za tebe, nai nebudeš vědět jak. Ale ne že budeš poslouchat stylem "jedním uchem do hlavy (tady to má zůstat) a jendím ven (do prčic:D)". Zkus si to, co úča kráká, dávat do spojitostí. :) A když ti to do spojitosti dát nejde, neboj se zeptat, hezky slušně, přihlaš se a zeptej se, co ti není jasné, ona bude ráda, že ji taky někdo věnuje občas pozornost. :)

Piš si hezký zápisky, barvičky, barvičky, barvičky.. :) (ode mě to sedí, moje sešity vypadaj jako kdyby je někdo vyhodil do koše -_- :D ale třeba kamarádka je má jako kdyby je poblila duha :D:D a z toho s eopravdu učí hezky ;))

A když se učíš, tak vypni facebook (a pc, tablet, mobil... celkově :)) a prostě se na to soustřeď. :) Můžeš chodit po bytě, něbo si to číst nahlas, nazpívej si to do mp4, přepiš si to... najdi, co ti bude vyhovovat, mě pomáhá chodit po bytě (po tom aj zhubneš! :D) nebo si to přepsat. :) Co nezvládám, je poslouchat písničky a k tomu se učit, to mi mozek furt věnuje pozornost jen textu písničky. :D Taky při učení nemůžu jíst, prostě se mi to pak blbě učí. :D Ale s žvejkou je to pohoda, to taky zkus. :)

A co já ještě nedělám (netlem se :):D:D) je, že chodím sem a tam se sešitem, dávám si otázky (nahlas :D) a nahlas na ně i odpovídám a představuju si že sem u tabule a učka na mě kulí oči, kde jsem se to naučila, že mě tak chytrou nezná. :D :)

Tak něco z toho zkus a nezoufej, času dost. :) A výzo pro tebe bude důležitý (už teď je důležitý, ale mylsim jako EXTRA MEGA DŮLEŽITÝ) až v osmý třídě a devatý třídě. :) Ale nepovede se ti, pokud se ti nepoveda, co tě čekají tenhle rok (nebo pokud nepochopš látku, ono záleží spíš na pochopení než na známce... teď.. v 8. a 9. bude záležet na obojim ;) ) Přeju hodně zdaru. :) Chce to hlavně chtít.

A ty přece chceš mít vilu a ne nějakou malou chajdu, ne? :)

Základy, základy.. ať ji má co držet. :) :3

Ohodnoceno: 3x
 
Od: tellysan
Datum: 02.10.14 17:38

Děkuju,děkuju,děkuju moc si mi pomohl(a) je od tebe milé že ses rozepsal(a).Protože si mě hodně naladil do učení.Navíc sem se už naučila to co mi nešlo v matematice :)

Datum: 05.10.14 18:31
avatar

Máte nějak moc známek, ne? Tak já se taky nerada učím, ale prostě musím, protože je to samozřejmost. Ty známky zrovna pěkné nejsou, ale je teprve říjen, to si ještě napravíš. Já se např. učím tak, že si několikrát přečtu text, který bude na prověrce, pak zavřu sešit a mluvím to zpaměti. Ono se dá učit, když se chce. ;)

Micka

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.