Americká angličtina.je možno?

Od: Datum: 01.10.14 23:54 odpovědí: 2 změna: 02.10.14 02:22

Mohu u maturitní zkoušky z Angličtiny používat výrazy z americké angličtiny? Nebo toto bude bráno jako chyba? V normálních testech při hodinách to bylo bráno jako chyba, tak nevím zda-li je to oficiálně jedno.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lmgify
Datum: 02.10.14 02:15

Jaké výrazy máš třeba na mysli?

Mezi námi - známka z angličtiny u maturity je úplně o ničem. Kdyby to nebylo součástí průměru pro příjímací zkoušky na některé VŠ, tak bych ti řekl, že na známce nezáleží vůbec. Skutečná zkouška plamenem je totiž když potkáš anglicky mluvícího cizince, pro kterého je angličtina rodná řeč. Tam se teprve pozná, jak umíš anglicky, tedy jestli mu rozumíš a jestli mu dokážeš vysvětlit to, na co se ptá a jestli ti on rozumí.

Můžeš mít u maturity jedničku a být neschopný si objednat i burger v McDonald"s (I"ll have the double cheeseburger combo with large coke, strawberrry milkshake and extra lettuce to go, please *smich*) a můžeš dostat trojku, protože nevíš reálie o místním městkém divadle (nebo jaká jsou teď témata u maturit) a domluvit se s Američanem pro tebe není žádný problém a ještě to proložíš pár vtípkama, kterým můžou porozumět jen oni (třeba narážka na nějakou aktuální událost v USA nebo na nějaký známý TV pořad apod.). Viděl jsem oba případy a jestli bych si měl vybrat, který z nich chci být, tak beru tu trojku u maturity *smich*

U maturity tě bude zkoušek tvůj učitel angličtiny z posledního ročníku (jestli děláš maturitu v řádném termínu), takže jestli to on nemá rád, když to prokládáš amerikanismy, tak si těch 15 minut dávej pozor. Zbytek života si je můžeš mrskat jak chceš :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.10.14 02:22
avatar

S tím se dá souhlasit. Ale jinak pro dodatek by asi chtělo říct, že pokud někdo prokládá britskou angličtinu americkými výrazy, je to právem brané špatně a brali by to tak i jedinci z obou těch oblastí. :) Vždycky je správně buď všechno v jedné, nebo všechno druhé. Naštěstí je pořád přece jen větší část stejná u obou. Ale jasně, pokud jde o část, ze které zkouší konkrétní vyučující, tak už člověk ví, že se tomu či onomu má vyhnout. Rozdíly je ale i proto dobré znát vždycky.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.