Přírodovodné Lyceum - ano či ne

Od: Datum: 01.10.14 18:30 odpovědí: 4 změna: 01.10.14 20:15
Dobrý den,už jsem v osmičce a měl bych se začít rozhodovat na jakou školu jít.Chtěl bych jít na přírodovědné lyceum a pak na vysokou obor experimentalni biolog.Bojím se že střední udělám ale vysokou ne.Dostanu nějakou praci s touhle školou pokud neudělám vysokou?Jestli chcete tak mi můžete napsat další střední školy ale abych uměl to co budu potřebovat na obor experimentalni biolog a kdybych neudělal vysokou tak bych měl dostatek práce.(je mi jedno v jaké zemi budu pracovat ale musí se tam mluvit anglicky)
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.14 19:23

gymnázium -- nejlépe přírodovědní větev ( ve vyšších ročnících bývají volitelné semináře). Akorát gympl bez vysoké nic moc...pak je lepší odborná střední škola

na http://www.infoabsolvent.cz/O…vedne-lyceum/1?zkracene=False píšou

Přírodovědné lyceum --- Uplatnění absolventů v oboru Absolventi jsou připraveni k terciárnímu studiu zejména přírodovědně zaměřených technologických oborů. Dále získali odborné kompetence uplatnitelné i při přímém vstupu na trh práce v činnostech laboratorního a provozního charakteru, v administrativních a správních činnostech zejména v oblasti příslušné profilace. Uplatnit se mohou na všech pracovištích, ve kterých se vyžaduje technologicko-přírodovědné vzdělání z oblasti ekologie, chemie, biologie, znalost dvou cizích jazyků a připravenost pro práci s prostředky informačních a komunikačních technologií. Absolventi mohou pokračovat ve studiu na vyšších odborných a vysokých školách, zejména v technologických oborech, ale i v oborech přírodovědných, farmaceutických, zemědělských a pedagogických.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.10.14 20:00

Jeden můj příbuzný studoval přírodovědné lyceum a dostal se z něho na medicínu. Z toho lze usuzovat, že tak špatná škola to není. Když porovnával učení v biologii, fyzice, chemii a matematice u něho na lyceu a na gymnáziu, tak zjistil, že jeho škola učila ve jmenovaných předmětech daleko více učiva.

Ohodnoceno: 3x

Od: iviv
Datum: 01.10.14 20:12

Děkuju za odpověd ale více by mě zajímalo jestli když neudělám výšku tak mě vezmou někam s touhle školou :)

Datum: 01.10.14 20:15

Na to nemyslete, že neuděláte vysokou školu, to je dost brzy. Ještě existují i vyšší odborné školy, ne? A vzdělání lze doplňovat různě. Než vystudujete, kdoví jaká bude situace na trhu práce.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.