Bakalářská práce a citace

Od: Datum: 29.09.14 21:10 odpovědí: 2 změna: 29.09.14 23:01
avatar

Dobrý den, začínám psát BP, ale narazil jsem na jeden problém. Pan vedoucí BP říkal, že v teoretické části práce máme pracovat hlavně s literaturou, ale vždy musí být uveden zdroj. Pochopil jsem to tak, že to prostě máme nějak opsat a k tomu uvést zdroj. Ale co potom znamená citace, která má být kurzívou? Pokud bych za citaci považoval text z literatury, tak bych musel mít skoro všechno z teoretické části kurzívou, což skoro v žádné BP, které jsem viděl nebylo. Někdo mi říkal, že si mám text přečíst a napsat vlastními slovy a uvést zdroj, ale vedoucí mi řekl, že je to zbytečné. Navíc netuším jak to potom vyhodnotí systém na plagiátorství. Vůbec nevím co mám dělat... Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Předem děkuju za každou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.14 21:34
avatar
Přečíst by sis to mel v každém případě, pak uvidíš, že se ti bude líp psát. Jinak opisovat celou teo cást doslova je blbost. Klidně opisuj, ale proloz to vlastními výrazy - tady nebudeš psát kurzívou. Pouze např citace odborníků apod. Tedy nevím jak to vypadá na ostatních školách, třeba na té tvoji jim fakt stačí opsat co ti přijde pod ruku a pod oko, ale nespolehala bych na to, prostě se snaž všemu porozumět a prolozit vlastními slovy ;)
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.09.14 23:01
avatar

Doslovná citace = slovo od slova = kurzíva.

Pokud opíšeš pasáž vlastními slovy, i tak musí za odstavcem následovat odkaz na literaturu, ze které jsi čerpal, ale už to nebude kurzívou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.