Co bych mohla delat po oboru soc.cinnost

Od: Datum: 28.09.14 12:57 odpovědí: 1 změna: 28.09.14 13:02
Ahoj, přemýšlím o zdravce konkrétně sociální činnost. Mamka mi říkala že bych mohla dělat pracovnici v sociálce. Šlo by taky dělat v kojeneckém ústavu nebo v jiném zařízením v práci s dětmi do 3let? Diky za odpovědi
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.14 13:02

na práci s dětmi v jeslích budete zřejmě potřebovat doplnit speciální kurz. Záleží na zaměstnavateli

http://www.infoabsolvent.cz/O…alni-cinnost/1?zkracene=False

Absolventi se uplatní jako pracovníci sociálních služeb v různých ambulantních nebo pobytových zařízeních a v terénních službách, např. v domovech pro seniory nebo pro osoby se zdravotním postižením, v centrech denních služeb, denních nebo týdenních stacionářích, v podporovaném bydlení, v pečovatelských nebo asistentských službách, službách pro rodiny s dětmi. Jsou připraveni poskytovat přímou obslužnou péči klientům a podporovat jejich soběstačnost, pomáhat jim při zajišťování domácnosti nebo péče o děti a vykonávat nepedagogickou výchovně-vzdělávací činnost s dětmi i dospělými, také v managementu sociálních služeb. Absolventi mohou pokračovat ve studiu na vyšších odborných nebo vysokých školách, nebo získat druhou kvalifikaci ve zkráceném studiu na středních školách, zejména v oborech sociálních, zdravotnických, pedagogických.

doplněno 28.09.14 13:06:

možná nějaký takový kurz či podobný

doplněno 28.09.14 13:16:

toto jsem dohledala dle aktuální legislativy, takže zřejmě doplňující kurz není nutný

Sociální, správní a pečovatelská činnost Kód oboru: 75-41-M/01

Absolvent studijního oboru Sociální činnost je středoškolsky vzdělaný pracovník se všeobecným i odborným vzděláním. Studijní obor je určen pro přípravu kvalifikovaných odborníků v sociálních službách. Absolvent se uplatní jako pracovník sociálních služeb v různých ambulantních nebo pobytových zařízeních, v terénních službách, při poskytování sociální pomoci dětem i dospělým. Má vědomosti i dovednosti potřebné pro zajišťování přímé péče a osobní asistence klientům, pro podporu jejich soběstačnosti a sociální aktivizace, ale i pro práci v managementu sociálních služeb.

Získá odbornou způsobilost pro vázanou živnost Péče o dítě do tří let věku v denním režimu (dle přílohy č. 2. Zákona č. 455/1991 Sb. o živnostenském podnikání, ve znění pozdějších předpisů). Součásti vzdělávání je i odborná praxe. Absolvent může pokračovat ve studiu na vysoké škole.

Uplatnění

pracovník sociálních služeb v ambulantních a pobytových zařízeních

pracovník sociálních služeb v terénu

pracovník pro poskytování sociální pomoci a osobní asistence dětem i dospělým

kurátor

pracovník sociální péče obecních, okresních a krajských úřadů, okresních správ sociálního zabezpečení a dalších sociálních zařízení (dětské domovy, domovy seniorů)

pracovník v soukromém nebo charitativním sektoru, domácí i ústavní péči

doplněno 28.09.14 13:18:

Otázka je, jaké požadavky na vzdělání bude mít zaměstnavatel, komu dá přednost ve výběrovém řízení...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.