Recesivita/dominance genu

Od: Datum: 26.09.14 16:13 odpovědí: 2 změna: 02.10.14 21:23
Co způsobuje, že gen je dominantní či recesivní? Nejde mi o to, jak se to projeví, ale co z chemického (biochemického) hlediska způsobí, že jeden gen "vyhraje".Dále, jak vypadá vzájemný vztah mezi třemi geny, např. kódující hnědé, modré a zelené oko?Pokud v páru hnědá/modrá je dominantní hnědá a v páru zelená/hnědá je dominantní zelená, platí, že v páru zelená/modrá je automaticky dominantní zelená? Díky za odpovědi
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.10.14 00:10

S očima pozor, ty se dlouho vyučovaly jako jednoznačný příklad, ale už se od toho naštěstí ustupuje, i dva modroocí již mohou mít hnědooké dítě zcela legálně (O tom jsem si toho přečetla spoustu. Páč nám jedno hnědooké běhá doma :-D)

Jinak doporučuju počíst si zde: http://user.mendelu.cz/urban/…1/mendel/klas_interakce1.html ale je to teda prudce nezáživné.

Ohodnoceno: 0x

Od: qt
Datum: 02.10.14 21:23

Děkuji za odkaz. Vím, že je to složitější, snažil jsem se do toho moc nezabřednout, protože pak už to není zajímavé :).

Občas asi záleží i na genech pošťáka :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.