Jaký obor vybrat?

Od: Datum: 25.09.14 19:20 odpovědí: 3 změna: 03.10.14 10:06

Zdravím, nedávno jsem se tu ptal ohledně výběru školy (VŠ). Školu jako takovou bych už asi měl vybranou (pokud někdo nemáte lepší nápad vzhledem k zaměření popsanému níže), ale ještě přemýšlím o oboru. Šel bych zřejmě na pražský ČVUT - FIT. Jako práci bych se jednou nejradši věnoval hernímu vývoji jako programátor. Který obor byste mi doporučili? Je případně pro tyto účely nějaká lepší škola?

Zatím jsem přemýšlel o bakalářském "Softwarové inženýrství" a navazujícím magisterském "Webové a softwarové inženýrství, zaměření Softwarové inženýrství".

Díky :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lmgify
Datum: 26.09.14 09:56

Přijímá se jen obecně na bakaláře. Konkrétní obor si pak zvolíš v průběhu studia (po 2.semestru nebo i později). Až když budeš na tu školu chodit, poznáš, co se tam všechno učí, co všechno vůbec v IT existuje a zjistíš, co tě bude bavit nejvíce.

Jdi se rozhodně podívat na Den otevřených dveří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.14 16:01

Děkuji za odpověď, ale mám trochu pocit že jste ani nečetl na co že se vlatně ptám (nebo jsem to špatně vysvětlil). Já právě že moc dobře vím co mě baví, a rád bych věděl který obor tomu nejvíce odpovídá a nejlépe na to připraví...

Od: x*
Datum: 03.10.14 10:06
Obor teď neřeš. První semestr mají na ČVUT FIT všichni stejný a dál si obor vybíráš tím, které předměty studuješ. Kromě toho srovnáním studijních plánů jednotlivých oborů zjistíš, že rozdíly mezi jednotlivými obory jsou minimální, není problém vystudovat dva i víc oborů současně (jen jeden z nich je hlavní a napsaný na diplomu, ale získané znalosti ti nikdo nevezme).
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.