ČVUT FIT vs Unicorn College

Od: Datum: 22.09.14 19:11 odpovědí: 3 změna: 23.09.14 16:24

Zdravím, jsem teď ve třeťáku na SŠ zaměřené na IT a začínám pomalu pokukovat po vysokých, potřeboval bych ale trošku poradit s výběrem.

Momentálně jsem (v Praze) vyfiltroval dvě školy mezi kterýma váhám, a pořád se nemůžu rozhodnout která by byla lepší. Na FITu bych asi uvažoval o oborech jako "Softwarové inženýrství" apod., na UC určitě "Informační technologie". Vždycky mě bavilo programování, programuju už nějakých 6 let a už dneska si tím na střední trochu přivydělávám. Z totohle ohledu by asi byl lepší FIT. Na druhou stranu, tam se dost bojím matiky, zvlášť na tomhle oboru (obecně čemkoliv víc zaměřeném na programování). Unicorn je pokud vím zase takový všeobecnější, a je tam i trochu management, takže se pak otevírají možnosti jít na "vyšší" místa kde člověk něco řídí, tím pádem za lepší peníze, a tak. Čemu nerozumím je, jestli i z toho Unicornu se dá uplatnit jako programátor/vývojář/tak něco. Zatím mě celkově víc láká ten Unicorn díky tomu managementu, ale kdybych během studia tam zjistil, že mě to víc táhne "řadovému programátorovi", nerad bych toho litoval...

Názory?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.14 00:51
avatar

Obor atd ti radit nebudu ale...

Ta úžasná unicor...asi moc nesleduješ soc. medía ale internet potažmo fb/twitter se min těmi jejich fail videi hodně bavili...

(osobně bych se o té škole asi jinak vůbec nedozvěděl, ale ten jejich styl prezentace=peklo)

Celkově to jejich podání atd...tam může jít jen blbec s prominutím...ta škola je již od pohledu odpad...

FIT je klasika, velké město..ale hlavně je to normální škola...což se o unicor... říct nedá...

Ani ten jejich název není solidní...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 23.09.14 07:00

No nevím, člověče, ale porovnávat takovou instituci a klasiku, jako je ČVUT FIT (bývalý obor počítače na FEL) s něčím, jako je nějaká bájná jednorožcová vyšší odborná škola ... Jediné, s čím ČVUT FIT snese porovnání, je snad jedině MFF UK, obor softwarové inženýrství nebo jak se to jmenuje.

Jestli se chceš seriózně věnovat programování a nedělat jen kódovací otročinu, tak se bez znalostí vyšší matematiky a výpočetně efektivních algoritmů neobejdeš.

ČVUT nejlepší technickou univerzitou v ČR

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.14 16:24

Opravdu si myslíš, že člověk z nějaké soukromé rádoby-univerzity (Unicornu) na tom bude líp než člověk z ČVUT (FIT či FEL)?

A slušného manažera škola nedělá, dělá ho praxe. Dobrý manažer by měl vědět, co lidi pod ním dělají, takže by měl začínat jako "lopata" tedy třeba ten programátor a postupně se dostat nahoru. Stejně tě nikdo na manažerkou pozici neveme jako absolventa.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.