N jakou skolu?

Od: Datum: 22.09.14 18:48 odpovědí: 2 změna: 23.09.14 09:39
Dobry den, premyslim o tom, ze bych chtela delat v budoucnu zachranare. Na jakou sš bych mela jit? Premyslela jsem pres zdravku, ale nevim obor.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.09.14 21:06

na gymnázium, případně na zdravotnické lyceum. po střední škole pokračovat buď na vyšší zdravotnické škole nebo na vysoké škole v bakalářském studiu - obor zdravotnický záchranář.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.14 09:39

potřebuješ SŠ + VŠ/VOŠ

přikládám § 18 ZÁKON č. 96/2004 Sb. (1) Odborná způsobilost k výkonu povolání zdravotnického záchranáře se získává absolvováním:

a) akreditovaného zdravotnického bakalářského studijního oboru pro přípravu zdravotnických záchranářů,

b) nejméně tříletého studia v oboru diplomovaný zdravotnický záchranář na vyšších zdravotnických školách, nebo

c) střední zdravotnické školy v oboru zdravotnický záchranář, pokud bylo studium prvního ročníku zahájeno nejpozději ve školním roce 1998/1999.

(2) Zdravotnický záchranář, který získal odbornou způsobilost podle odstavce 1 písm. c), může vykonávat své povolání bez odborného dohledu až po 3 letech výkonu povolání zdravotnického záchranáře. Do té doby musí vykonávat své povolání pouze pod odborným dohledem.

(3) Za výkon povolání zdravotnického záchranáře se považuje činnost v rámci specifické ošetřovatelské péče na úseku neodkladné, anesteziologicko-resuscitační péče a akutního příjmu. Dále se zdravotnický záchranář podílí na neodkladné léčebné a diagnostické péči.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.