Opakovani latky

Od: Datum: 07.12.14 18:16 odpovědí: 5 změna: 09.12.14 14:25
Zdravim. Posledni dobou jsem se doma neucil a to se projevilo na znamkach z fyziky. Tomu co delame ted absolutne nerozumim a proto jsem se rozhodl ze se to naucim. To si ale musim zopakovat latku a ani podle ucebnice ve ktere je napsan zlomek vzorecku, to moc nechapu. Pomozte mi prosim vypocitat tento priklad, idealne napiste cely postup, zapis a vzorecky ktere jste pouzili. Lamu si s nim pres hodinu hlavu. Jde mi hlavne o ppstup abych to pochopil.
Priklad:
Vzorek argonu (Ar) o hmotnosti 100 gramu má teplotu 20 stupnu Celsia. Vypocitejte uhrnou kinetickou energii vsech jeho molekul pri neusporadanem posuvnem pohybu. Ktere veliciny k tomu vyhledate v MFChT?
-
Vzhledem k tomu ze toto je teprve zacatek latky, predpokladan ze toto nebude ma posled i otazka.

Upozornění od sys strejc 07. 12. 2014 18:21:13
Vložte své řešení, aby bylo patrné, kde děláte chybu.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kubaaa*
Datum: 07.12.14 19:36
K zadnemu reseni jsem nedosel, znam pouze vysledek (9,1 kJ).
Datum: 07.12.14 20:21

Nerozumíš-li učivu z učebnice a poznámek z výkladu, nech si je vysvětlit některým spolužákem. Nebo požádej o konzultaci vyučujícího. Doufat, že se něco naučíš z opsaného příkladu, je podle mne nereálné.

Projdi si znovu učivo a zkus příklad vyřešit. Postup sem napiš a někdo ti jej zkontroluje.

Ohodnoceno: 0x

Od: kubaa
Datum: 08.12.14 19:24
Jeste me nikdy nikdo nevyhuboval za to ze si pocitam priklad. Ucit se pomoci pocitani prikladu je prece samozrejmost nebo ne? Ucivo jsem zacal od znovu abych chapal celou latku a nejen jednu jeji cast. Pote jsem zacal pocitat priklady z nichz jsem jeden nechapal a i nadale nechapu, a tak vas tady na poradne pozadal o radu/vysvetleni. Nechapu o co vam jde.
A jak rikam, na zadny postup jsem neprisel, nekdy taky staci cist to co tazatel pise.
doplněno 08.12.14 19:26: Na vysvetlovani pry neni cas, jsme s ucivem pozadu. Z posledniho testu byl tridni prumer 4,2.
Od:
Datum: 07.12.14 20:27

Zde se nalezne vztah pro výpočet celkové vnitřní energie: http://cs.wikipedia.org/wiki/Vnit%C5%99n%C3%AD_energie#Vnit.C5.99n.C3.AD_energie_ide.C3.A1ln.C3.ADho_plynu

V tabulkách si nalezneme atomovou relativní hmotnost argonu a vypočteme, kolik je 100 g Ar molů. Pak si v tabulkách nalezneme hodnotu molární plynové konstanty (R) a dosadíme do vztahu pro výpočet celkové vnitřní energie.

Ohodnoceno: 0x

Od: kubaa
Datum: 09.12.14 14:25

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.