Výpočet dědictví

Od: odpovědí: 1 změna:

Dobrý den,

učím se počítat dědictví vše jde dobře, akorát jsem se zasekla u druhého úkolu. Prosím Vás poradíte mi, když tak i s postupem? . Nevím jak mám pokračovat.

ZADÁNÍ

Pan Novák byl vovec. Dědictví po jeho maželce bylo vypořádáno. Zanechal po sobě níže uvedený majetek, který zdědily 3 děti. 2 zletilí synové studující VŠ a dcera v 7 třídě ZŠ, pozůstalí zdědili tento majetek

byt-1 320 000 Kč, auto- 80 000 Kč, chata+pozemek- 2 660 000 kč, hotovost - 45 000 Kč, dluh u KB - 160 000 Kč, náklady na pohřeb 35 000 Kč, poplatek u notáře 23 000 Kč.

1. ukol - vypočti dědický podíl pro každého dědice ( to mi vyšlo 1 295 667 Kč-zaokrouhleno)

2. úkol-vysvětli jak by pán Novák musel napsat závěť s ohledem na věk svých dětí? (tomu nerozumím)

Děkuji za rady

1 odpověď na otázku

 

 


2x
avatar kartaginec

Úplně taky nerozumím. Pan novák by především nemusel napsat vůbec žádnou závěť, pak by dočlu k dědění ze zákona. A pokud by ji napsal, mohl by ji napsat různě. Možná je otázka, jaká omezení bu musel dodržet, například nemůže bez dalšího odkázad vše jen jednomu z dětí. Čili jde o to, přečíst si příslušný zákon a tam si ta omezení najít; ta skutečně záviseji na zletilosti dětí. Nezapomeňte, že již platí nový zákoník, který dává zůstaviteli větší možnost než dříve. To je úkol z práva?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]