Chodi na zdravku a nechteji byt zdrv.sestry

Od: odpovědí: 8 změna:
Ahoj, proc nekteri holky chodi na zdravku a nechteji byt zdravotni sestricky? Co pak po ty zdravce delaji? A co se da po zdravce delat mimo zdravotni sestry? Diky za odpoved
8 odpovědí na otázku

 

 


1x
avatar hm

Je to ze stejného důvodu, jako proč holky z ekonomky i odjinud (a samozřejmě i kluci ze svých škol) nechtějí dělat to, co se učí. Spousta dětí dneska leze na nějakou školu jen proto, aby měli nějaký papír. Obor je nezajímá, škola je nabaví.

 


0x

Na zadravku ty holky chodi treba proto, ze je v 15 nikam jinam nevzali nebo to bylo prani rodicu. Tech duvodu je hodne.

Mimochodem, jenom se zdravkou dneska muze clovek jenom utirat zadky a delat osetrovatele. Na klasickou sestru musi mit dnes clovek DiS ci vyssi titul.

 


0x
avatar ringo
Pokud nechce té být zde. sestra, tak po zdravce studovat dál na doktorku. Pokud na to někdo nemá, dá se to uplatnit v různých relax centrech nebo jako masérka aj.

Nezdá se mi moc reálné, že by absolvent zdravotnické školy byl schopen úspěšné zakončit studium lékařství, k tomu nejlépe připraví gymnázium. Jinak sestra na zdravku chodila a vím, že tam měla méně všeobecně vzdělávacích předmětů (včetně chemie a biologie) než já na jiné SOŠ. A to nemluvím o gymnáziu. Na zdravce je hodně praxe, takže je to dobrá škola pro různé ošetřovatele apod. Povolání zdravotní sestry již bez absolvování patřičného VOŠ či Bc. oboru nelze vykonávat.

tak dostat se ze zdravky na lékařskou fakultu je celkem obtížné (netvrdím, že nemožné...určitě se někdo dostane i ze zdravky. Přesto přijímačky jsou dost tvrdé i pro dobré studenty prestižních gymplů).

Po zdravce může jít studovat cokoli...s maturou si může dát přihlášku na libovolnou VŠ/VOŠ. Případně si dodělat maturitu v jiném oboru nebo třeba rekvalifikace právě na masérku...

doplněno 14.09.14 15:10:

Taky je rozdíl mezi dostat se či dostudovat lékařskou fakultu. V prváku dost lidí odpadne

 


0x
avatar mikihans
Já docela chápu že nechtějí dělat sestry, ale chtějí to dotáhnout na doktorky ;)
Nebo i paní doktorové...

 


0x

Třeba chtěj bejt doktorky, ale na gympl se jim nechce, kvůli tomu, že je příliš všeobecnej, což chápu. :)

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]