Přípravné kurzy na maturitu

Od: Datum: 11.09.14 13:28 odpovědí: 3 změna: 11.09.14 15:47

Dobrý den, máte zkušenosti s kurzy v Praze příprava na státní maturitu z Aj a Nj? Na internetu jsem našla http://www.tutor.cz/jazykove-…odzim-zari-prosinec/491-praha. Jsou 4000 za 50 lekcí (50x45 minut) hodně?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 11.09.14 13:43

Dobrý den, tuto zkušenost nemám, ale mám jinou. Nás na maturitu připravila škola a zvláště ve čtvrtém ročníku - bylo i něco jako hromadné doučování mimo rozvrh. Během toho roku se vyučovalo nové, probíralo, opakovalo, zkoušelo a připravovalo na maturitu. Byl to "záhul", ale z přibližně 90 lidí v ročníku neudělal maturitu pouze jeden. Ovšem, byla to jiná doba (vlastně i století).

Takže, záleží na tom, jak Vás připraví škola, jaký máte pocit ze svých znalostí, jak moc si věříte nebo ne a jestli chcete někomu platit za to, co Vám měla dát škola. Zdravím!

doplněno 11.09.14 14:45:

elisa24 - a jak jste na tom ve srovnání se spolužáky? Také mají pocit nejistoty nebo, že není výuka dostatečná? Jak Vás hodnotí vyučující, resp. k čemu má výhrady? Z Vašich otázek se zdá, že jste velmi pečlivá a učenlivá - myslím, že maturitu zvládnete hravě.

doplněno 11.09.14 15:09:

elisa24 - ona je jedna věc naučit se na maturitu (to zvládnete) a druhá věc je, potom ten jazyk aktivně používat. Vy máte ještě dost času se zlepšit - možná by stačila konverzace a poslech jazyka (originální film nebo písničky).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.09.14 14:31

Ve škole máme přípravné semináře, na Nj chodím už tento rok a příští budu chodit i na Aj, ale nejsem si jistá v mluvení, poslechu, ani v psaní.

doplněno 11.09.14 14:55:

Nemyslím si, že by nebyla výuka dostačující, za 2 roky jsem měla z Aj jednou 2 a třikrát 3, z Nj jsem měla jedničku pořád, ale připadá mi, že ve srovnání se spolužáky mluvím hrozně nejistě a moc nerozumím poslechům, těm ostatní rozumí většinout hodně dobře.

Od: dejv95*
Datum: 11.09.14 15:47
Ahoj, podle me jsou ty kurzy blbina. Ve skole pak urco budete mit bud konverzaci nebo matiku. A na cestine podle me neni co se ani ucit. O anglictine nam ucitelka rikala ze staci umet perfektne zaklady. Jako pritomnej cas prubehovej, prostej, minulej cas a minulej cas prubehovej, predpritomnej cas a budouci. To udajne stavi. Ta ustni cast je jen o mluveni. Asi takhle maturovat z matiky tak bych ten kurz dal i pres matiku na vic ve skole, pokud mate blbyho ucitele. A pokud jde o AJ ta je podle me zbyto. Do nemciny bych nesel, a to i kdyz jsem se ji ucil od 3 tridy a anglictinu mel az na stredni. Udajne maturity z nemciny koncej mnohem hur nez z AJ. ;)
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.