Vytvoření algoritmu cesty do školy

Od: Datum: 09.09.14 20:04 odpovědí: 9 změna: 10.09.14 12:30

Dobrý večere, učitelka nám dala za úkol vytvořit algoritmus cesty do školy, problém ale je, že nevím jakým způsobem ho udělat. Vím co je algoritmus, ale nevím jak ho udělat, nevím jak bych ho měl vytvořit na cestu do školy. Proto bych vás chtěl požádat o pomoc jak ho vlastně vytvořit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 09.09.14 20:39
avatar

Vyjdi ze dveří, zahni doprava, běž rovně až na 3. křižovatku, tam přejdi silnici rovně a hned zahni doprava, jdi rovně až na první zastávku MHD, nastup do autobusu 123, jeď na stanici "U koloniálu", vystup z autobusu, zahni doleva, dojdi na první křižovatku, zahni hned doprava, jdi podél budovy po pravé straně a hledej dveře, vejdi do dveří a jsi ve škole.

Asi tak bych ten úkol chápal.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jakubn66
Datum: 09.09.14 20:57

To stačí pouze napsat stručnou cestu slovy na papír? Neměl bych to dát do rámečků nebo tak něco, vím že nemůžete vědět co přesně učitelka chtěla ale přece jenom to slovy napsané na papír asi stačit nebude ne?

Od: hm®
Datum: 09.09.14 21:05
avatar

Aha, no to nevím, co by tak mohla chtít. Algoritmus je (přesný) postup, jak něco vyřešit. Dá se vyjádřit třeba zmíněným vývojovým diagramem (jmenuje se to tak?), ale, podle mně, se dá vyjádřit i popisem. Koneckonců když si dobře napíšeš slovní postup, tak ho převedeš do "rámečků" razdva. Nebo to rovnou napiš rámečkama, vždyť je to jedno, jen dá práci se s tím kreslit (proto je nemám rád :-D ).

doplněno 09.09.14 21:12:

Hlavně by ten popis měl být dostatečně konkrétní. Jako bys poslal do školy někoho, kdo to u vás vůbec nezná a nic neví. Takže ne "z domova jdu k autobusu, dojedu ke škole a už jsem tam", protože neznalý neví, kudy jít k autobusu, na kterou stranu má jet, který autobus, co znamená "ke škole" apod. Ale zato vidí kostel, potok, lávku, dokáže počítat křižovatky atd.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jakubn66
Datum: 09.09.14 21:10

Děkuji za vaší pomoc udělám to tedy slovně a potom pro jistotu zkusím udělat i tene Diagram. Ještě jednou děkuji za pomoc.

Datum: 10.09.14 12:30
avatar

Prostě algoritmus je návod pro cvičené opice. Jde o to, aby se někde nezadřel a nevypustil žádnou možnost (třeba popis jedné křižovatky, na kterou jsem zapomněl) a taky aby mu ta cvičebá opice rozumněla. +Třeba kdyby ta opice byla počítač, musel by ten návod být napsán v nějakém programovacím jazyce, třeba vazbu "jdi vlevo" počítač nezná, museli buchom to nějak formalizovat, zavést mapu (nějakou sí´T CEST), POPSAT JI PRO POČÍTAČ SROZUMITELNÝM ZPŮSOBEM (TŘEBA ULOŽIT SEZNAM UZLŮ - KŘIŽOVATEK A SEZNAM CEST (NE KAŽDÉ DVĚ KŘIŽOVATKY JSOU SPOJENY CESTOUY) ATD. aLE ZDE PŮJDE o slovní algoritmus, . Vývojový diagram by měl smysl spíš tehdy, kdy se mám rozhodovat,třeba dřív, než nastoupím do 125ky, měl bych zjistit, zda jede správným směrem a podle toho buď nastoupit, nebo počkat na další.

Takže hlavně jednoznačnost, úplnost a dát pozor na to, abu ten algoritmus vždy skončil a to v cíli , třeba algoritmus "na každé křižovatce jdi vlevo" by mohl fungovat, ale mohl by taky způsobid, že bych se dostal do smyčky čili bludného kruhu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 09.09.14 20:42

Jednoduché a prosté, popiš stručně jak se do školy dostaneš, co je na tom?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakubn66
Datum: 09.09.14 20:58

To jsem pochopil, ale nevím jestli to mám napsat slovy jako to například udělal ve své odpovědi "hm" nebo to udělat nějak jinak.

Datum: 09.09.14 23:00

Co to udělat takhle: Představ si kamaráda, který je totálně blbý, ale ví, co je to udělat krok udělat x kroků, udělat vpravo, vlevo v bok, čelem vzad. Rozhlédnout se vlevo vpravo, rozhodnout se, jede-li auto stůj nejede-li auto jdi. Rozeznat červenou - stůj, zelenou jdi. Atd podle potřeby.

No a pak popiš,

1 vyjdi z domu,

2 uděj dva kroky

3vpravo v bok,

4 deset kroků, stůj,

5 rozhlédni se vlevo,

6 nejede auto,

7 rozhlédni se vpravo, jede auto, stůj, opakuj krok 5

8 nejede auto, opakuj krok 7 nejede auto, udělej 20 kroků... atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tajemnej*
Datum: 09.09.14 22:31

Pokud sem to spravne pochopil, zrejme se ve skole s algoritmy seznamujete. Počítači nemůžeš říct jdi do školy, ale musíš ho navest (vyjdi z domu, dej se doprava, za hospodou hrozen zahni doleva atd..). Kdyz to prevedu do IT, nemuzes rict preved 10 do binarni soustavy.. Ale musis rucne naprogramovat co se ma dit a pripravit program na co nejvice moznosti ktere mohou nastat

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.