Nervozita před spolužáky

Od: Datum: 07.09.14 15:17 odpovědí: 3 změna: 07.09.14 16:11

Ahoj, když mám mluvit před třídou začnou se mi strašně třást ruce a začnu se přeříkávat. Nestává se mi to jenom ve škole. Co mám dělat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.09.14 15:56

Takový problém má určitě spousta lidí a neexistuje asi nic, co by tě toho zbavilo. Jediná rada je si říct, že jsou to jen spolužáci a není důvod být před nimi nervózní. Taky se toho neboj a nevyhýbej se tomu, pak se to nikdy nenaučíš ovládat, prostě to musíš trénovat, uklidnit se a říct si, že o nic nejde. Jednou se to určitě zlepší. A jak už jsem říkala, nejsi v tom sám. Já taky, když na mě promluví nějaký dospělí hl. ve škole, tak zčervenám a jsem nervózní, ale snažím se to zlepšovat a pamatovat na to abych byla v klidu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.09.14 16:02

Především se naučit mluvit před publikem, protož teď ve škole o nic nejde, ale určitě jednou v práci budeš něco prezetovat.

Chce to klid, nikam nespěchat..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: trtr
Datum: 07.09.14 16:11

Zdravím, existují kurzy rétoriky. Jeden takový jsem navštěvoval a docela to pomohlo a ne jen v projevu, ale člověk se začlení i do kolektivu a je to zkušenost navíc.

P.S.: Někdo radí, že když se člověk bojí či stydí před davem lidí si jednoduše danou osobu či skupinu lidí představit například na WC. Je to sice úsměvné, ale prý to někomu funguje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.