Angličtina B2 - za jak dlouho

Od: Datum: 06.09.14 17:20 odpovědí: 2 změna: 07.09.14 00:42

Pěkný podvečer,

kamarádka bude teď nastupovat na VŠ, kde jim bylo oznámeno, že musejí absolvovat povinný anglický jazyk. Požadovaná vstupní znalost do tohoto předmětu je B2. Kamarádka měla angličtinu na SŠ, ale jak jsem pochopila, moc tam tomu nedávali. :) Navíc maturovala už asi před 7 lety, takže si prý pamatuje jen některá slova a je schopná pochopit jednoduché věty (čili prakticky mizivé znalosti). Jinak jazyky jí prý jdou celkem dobře - arabštinu se sama naučila velmi rychle. Je reálné se z této úrovně angličtiny dostat na B2 za cca půl roku samostatného studia? Je z toho opravdu dost na nervy, tak jsem jí pro uklidnění řekla, že při denním studování to určitě zvládne. Je to ale skutečně možné?

doplněno 06.09.14 17:26:

oprava - tak prý ta vstupní úroveň bude "středoškolská", a teprve výstupní má být min. B2.

Teď ještě jde to, jaká sš úroveň je myšlena, protože na gymnáziích je to jistě jiné než na odborných školách.

Moc díky za odpovědi. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.14 18:42

Ono se to nějak na hodiny dá napočítat, ve škole, kde je AJ 3x týdně je to asi 1,5 roku/1 úroveň (prázdniny jsou započítány)

Intenzivní formou se to dá i za kratší dobu, ale jazyk není jen o samostudiu - učení se pouček, slovíček... Možná by nebylo špatné najít si kurz v jazykovce.

Středoškolská - hm, asi B1 (možná A2), úroveň státní maturity.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.14 00:42
avatar

Pod "středoškolskou" úrovní bych viděla maturitu z jazyka na gymnáziu (± B1), úroveň B2 odpovídá základní státní jazykové zkoušce. Všeobecná státní jazyková zkouška odpovídá ± C1.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.