Stavební Mechanika?

Od: Datum: 05.09.14 16:59 odpovědí: 6 změna: 05.09.14 21:03

Ahoj, chtěl bych se tak přibližně zeptat co se učí ve stavební mechanice? Jsou to jen příklady nebo i teorie? a je to těžký? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.14 19:29
avatar
Pro mě jako průměrného studenta to byla před třiceti lety noční můra. :) Ještě teď se mi svírá žaludek, když si na to vzpomenu. Pokuď dobře zvládáš matiku a fyziku, nevidím v tom problém. I tady na poradně bývají stavaři před jejichž znalostma smekám.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: sprite
Datum: 05.09.14 19:35

No jako matiku docela zvládám.. i když naše matikářka (třídní) je vcelku na prd. Dělá pořád chyby při počítání.. pořád na nás řve kvůli nějakým kravinám.. Je to prostě zapšklá baba.. Takže bych mohl matiku umět lépe nemít ji.. na ZŠ mě matika bavila.. měli jsme super učitele ale teď tak nějak ne.. A fyzika? když se ji naučím tak jde.. Ale té mechaniky se bojím.. a dost.. Takže jsou to jen příklady?

Datum: 05.09.14 19:54
avatar
Moc dobře ti nerozumím. Všude je přeci teorie. Musíš znát fyzikální vlastnosti stavebních materiálů a podle toho se pak počítá. Opravdu je to složitější. Statika, dynamika, pružnost atd. Neznáš nějakého stavaře nebo studenta stavební školy?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: sprite
Datum: 05.09.14 20:42

No já právě na stavárnu chodím.. Takže je jich tam spoustu

Datum: 05.09.14 21:03
avatar
Jestli se v tom plácáš, tak si musíš najít někoho, který tomu rozumí a polopaticky ti to vysvětlí. Není nic horšího než počítat něco čemu vůbec nerozumíš. I když znám pár lidí, kteří se to našprtali aniž by pochopili o co jde. :)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dedek*
Datum: 05.09.14 21:00

To je předmět, ve terém se počítá, zda je stavební konstrukce přeurčitá, nebo neurčitá, malujou se síly působící na konstrukci, sčítají se a odečítají a celkově musí být nula. Ve 3D je to dost nechutné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.