Co je důležitější v Angličtině?

Od: Datum: 05.10.14 22:53 odpovědí: 6 změna: 06.10.14 18:06

Co si myslíte, že je důležitější: Umět se domluvit podle svých schopností a znalostí(i s chybami), nebo umět vše 100% gramaticky správně?

Učitelka zde na střední škole absolutně nepřipustí žádnou chybičku, vše musí být 100% gramaticky správně, jinak křičí a je to hned naprosto špatně. Jaký máte tedy názor?

Nemusíte vysvětlovat, proč je dobré umět 100% gramatiku, prosím jen jednoduchou odpověď, jestli sdílíte můj názor, že důležitější je se domluvit podle svých znalostí a slovní zásoby.

(Ještě podotýkám, že se nechystám na významné posty a funkce, kde je 100% Angličtina nutností).

Díky za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.10.14 23:12
avatar

Pravda je jako obvykle někde mezi. Pokud člověk udělá totální gramatickou minelu, tak mu totiž nebude ten druhý rozumět vůbec, nebo mu bude rozumět něco jiného, než řekl. A ani jedno není zrovna dobré. Určitě není proto špatný nápad nějakou tu základní gramatiku zvládat dobře. Ale při domlouvání se je samozřejmě lepší se držet toho, co člověk zná a když něco neví jistě, tak to radši zjednodušit, klidně i hodně, než zkusit říct původní větu a říct ji úplně blbě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.14 23:32

tak samozřejmě záleží na tom, o co vám jde. pokud o to domluvit se na dovolené, tak je samozřejmě lepší umět se domluvit, byť člověk bude mluvit "jako tatar" než se zaseknout a neříct ani slovo, protože si neumím vzpomenout, jak je to gramaticky správně. pokud vám ovšem jde o dobrou známku z angličtiny, tak by i ta úroveň znalostí měla být na odpovídající úrovni, tedy včetně gramatiky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.14 00:59
avatar

Myslím že v angličtině je určitě důležitější naučit se frázování, než gramatiku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.14 16:51

Samozřejmě záleží pro jakou činnost. Jestli pro vaší učitelku tak pro ní je lepší umět gramatiku podle tvého popisu. Také pokud budeš pracovat někde, kde budeš odepisovat na dopisy v angličtině. Pak je také gramatika důležitá. Pro cestování naopak je lepší se umět domluvit stejně tak jako na pozici, kde se písemná forma nevyskytuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.14 17:48
avatar

Jenže kde už by měl člověk pracovat na gramatice, než ve škole? Co do vás nevtluče teď, to se už těžko sama kdy doučíte. Zatímco nějaké ty obraty pro běžné mluvení si nachytáte v každém seriálu. Chytat vás teď za špatné časy je lepší, než když si zažijete ptákoviny ;) Umět gramatiku se s běžnou schopností domluvit nijak nevylučuje. Co budete v budoucnu dělat zatím těžko můžete vědět, až kolem vás bude běhat anglán a vychrlí na vás pokyny, kde bude hrát roli předložka nebo použitý čas, ještě ráda zavzpomínáte. Protože i když gramatiku nebudete možná potřebovat na kdovíjaké úrovni, ke skutečně dobrému porozumění je důležitá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.14 18:06
avatar

Anketa a celá otázka je postavená černobíle, zcela bez chyby mluví jen velmi malé procento lidí a na domluvení se stačí vykřikovat krátké heslovité věty. Myslím, že je vhodné se alespoň základy (B1-B2) naučit používat bez vážných chyb, je těžké se těch naučených a zažitých zbavovat. Učitelé aučitelky jsou různí, moc se tomu nedivím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.