Pomaturitní přihlášení na pracák

Od: Datum: 04.09.14 16:55 odpovědí: 7 změna: 05.09.14 00:33

zdravím:mam 2 otazky:kyž neudělam maturitu a jdu na druhy rermín za jak dlouhou dobu se musim hlasit na pracaku?

2/když budu opakovat 4.ročník SŠ budu dělat kompletní maturitu nebo se mě něco uzna z ty poslední? diky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.09.14 17:00
avatar

V září do 3 pracovních dnů, jinak musíte doplácet pokud tam půjdete třeba až v polovině měsíce.

Neuzná se Vám žádná zkouška.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.14 18:39

na maturitu máte 3 pokusy (1 normální + 2 opravné). Opakovat 4. ročník má smysl, pouze pokud neuděláte ani na 3. pokus. Pak zopakujete poslední ročník a děláte CELOU maturitu znova, nic se neuznává.

doplněno 04.09.14 20:06:

frosti --- upřesnění http://www.novamaturita.cz/st…nim-predpisum-1404036472.html

Může být žák, který nevykonal úspěšně maturitní zkoušku v řádném a dvou opravných termínech, znovu přijat ke studiu na střední škole a přihlásit se k maturitní zkoušce?
Žádné ustanovení školských právních předpisů nebrání tomu, aby bývalí žáci školy po neúspěšném absolvování druhé opravné maturitní zkoušky požádali o přijetí ke vzdělávání v jakémkoli oboru vzdělání v jakékoli střední škole (tj. i v tomtéž oboru na téže škole, kde úspěšně ukončili čtvrtý ročník), a to i do vyššího ročníku. Rozhodnutí o přijetí je v kompetenci ředitele školy. Neúspěšným maturantům, kteří vyčerpali všechny opravné termíny, by po nové přípravě (přípravu absolvují tím, že nastoupí znovu do vyššího ročníku střední školy) měla být dána možnost znovu se pokusit maturitní zkoušku vykonat v řádném a dvou opravných termínech. V takovém případě si žák podává novou přihlášku a může zvolit jinou skladbu předmětů, ze kterých chce maturitu složit. K předešlým výsledkům se nepřihlíží.

Může tedy žák opakovat rovnou čtvrtý ročník ve stejném oboru a na stejné škole?
Školský zákon sice neumožňuje žákům opakovat ročník, který úspěšně ukončili (viz § 66 odst. 7 zákona č. 561/2004 Sb.), protože opakování ročníku je možné pouze u žáků, kteří na konci druhého pololetí neprospěli nebo nemohli být hodnoceni. O nepřípustné opakování ročníku by se však jednalo pouze v případě, že by se bývalý žák v bezprostředně následujícím školním roce vzdělával znovu ve čtvrtém, již úspěšně ukončeném, ročníku. Pokud tedy žák úspěšně ukončí poslední ročník středního vzdělávání ve školním roce 2012/2013, pak se od 1. 9. 2014 (tj. školní rok 2014/2015) může pokusit znovu o přijetí do posledního ročníku stejného oboru vzdělání ve škole, kde se již vzdělával. Rozhodnutí o přijetí je opět v kompetenci ředitele školy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 04.09.14 19:28
avatar

Jít do evidence ÚP je dobrovolné, nikdo Vás nemůže nutit. Jen máte tu výhodu, že Vám na ÚP, zdravotní pojištění platí stát a doba nejvýše jednoho roku se Vám počítá do důchodu. Klidně můžete žít bez evidence, jen si zajdete na svou zdr. poj. a budete si hradit sama zdr. poj. a můžete v klidu dostudovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.14 19:28
avatar

Pokud by jsi nezvládla maturitu ani na 3. pokus, tak si nejsem zcela jistý, zda lze opakovat 4. ročník znovu. Maturoval jsem před 2 lety a ředitelka nás upozorňovala, že ten kdo na 3. pokus maturitu neudělá, tak končí a má základní vzdělání. Údajně nelze opakovat 4. ročník, protože ho máš už splněný a řádně ukončený. Raději se na to optej přímo u ředitele školy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.09.14 20:06
avatar

První část první odpovědi je chybná. Abyste neplatila zdravotní pojištění za září, stačí se na ÚP zaregistrovat poslední pracovní den v září (30. 9. 2014 dopoledne – v úterý odpoledne nejsou úřední hodiny).

Ke zkouškám už Vám odpověděli přede mnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cv
Datum: 04.09.14 22:52
Kdo podle vas zaplati pojisteni za cele zari? Zajdete si na urad prace a tam vam to radi objasni. Na pracaku se nahlasuje do 3 PRACOVNICH DNU! Tzn. 1.9., 2.9., 3.9. a pokud se nahlasite pozdeji, tak budete doplacet pojisteni. Pisu samozrejme o studentech.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.14 00:33
avatar

V tomto případě není nutné zdravotní pojištění hradit za celý měsíc. Zmíněné 3 dny se vztahují k něčemu jinému, nikoliv ke zdravotnímu pojištění. Nikdo není povinen se na ÚP registrovat, takže neexistuje ani lhůta, do kdy by se měl registrovat.

Jde-li někomu jenom o zdravtoní pojištění, stačí se opravdu zaregistrovat poslední pracovní den.

OBZP hradí zdravotní pojištění pouze v případě, že za ně po celý měsíc nehradil pojištění stát nebo neodváděl zaměstnavatel.

Viz zákon o veřejném zdravotním pojištění, § 5 písm.c).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.